Karatistka Barbora Znamenáčková.Mezi vybranými finalisty byli také tři zástupci České Lípy. A samé dívky.

Přímo před kamerami předvedla část ze svého karatistka Barbora Znamenáčková, na hoboj zahrála Jana Slavíková a nechyběla vítězka krajského kola, které se konalo na konci září v České Lípě, sportovní střelkyně Karolína Brabcová.

„Poprvé v životě jsem byla na celodenním natáčení v televizním studiu a byl to pro mě zážitek," přiznala talentovaná členka klubu Sport Relax. „Štáb České televize chce natočit pořad s naším týmem při společném trénování, takže přijede do České Lípy," doplnil trenér Pavel Znamenáček, otec Barbory.

Mezi desítku nejlepších, kteří v Brně převzali Zlatý oříšek za rok 2012, se českolipské dívky nevešly. Přesto je už finálová účast velkým úspěchem.

Mezi držiteli Zlatého oříšku 2012 jsou například golfista, šachistka, taneční soubor, běžec na lyžích nebo Kühnův dětský sbor.

Barbora Znamenáčková (karate):

- dvojnásobná mistryně ČR v karate (2011) v kategorii WKF a FSKA. Krajská přebornice. 3x vítězka regionálního poháru. 3. místo na olympiádě mládeže 2011 - reprezentace Libereckého kraje

Karolína Brabcová (sportovní střelba):

- v roce 2012 vyhrála 2. místo na MČR do dvanácti let, malorážka 2. místo MČR do osmnácti let a 1. místo MČR - družstva do osmnácti let

Jana Slavíková (hoboj):

- čestné uznání ve Velké ceně ZUŠ, 1. místo s postupem v okresním kole Národní soutěže ZUŠ, 1. místo s postupem v krajském kole Národní soutěže ZUŠ, 2. místo v celostátním kole Národní soutěže ZUŠ

Zlatý oříšek Libereckého kraje získala dvanáctiletá Karolína Brabcová z České Lípy za vynikající výsledky ve sportovní střelbě.