Před čtyřmi lety slovo dalo slovo a parta nadšenců stloukla dohromady pár ohrad, postavila stany, roztopila ohniště, rozeslala pozvánky a první rodeo bylo na světě. Letos už čtvrté. Nutno podotknout, že stále lepší. Je to takové dítko, které je třeba vychovat a dovést do plnoletosti.

Rodeo v pravém smyslu slova, kdy se krotí dobytek a laso sviští nad hlavou honáků to sice ještě není, ale kdo ví, jednou se třeba i dobytka dočkáme. Dnešní lindavské rodeo je přátelským setkáním milovníků koní a jejich příznivců z řad diváků.

Přihlášení závodníci sice byli od rána lehce nervózní, protože co by to bylo za soutěžení, kdyby nešlo o vítězství, ale jinak vládla pohodová a uvolněná atmosféra. V několika disciplínách si koně ve spojení s uměním jezdců vyzkoušeli své dovednosti a udržet se v sedle bylo jezdeckou povinností.

Není důležité, kdo vyhrál. Diváci si přišli na své, když viděli koně v plné akci. Anna Reinbergerová v přestávkách předvedla vystoupení koně a psa a práci s koněm na dlouhé otěži. Prach pod kopyty koní se tak usadil až když se slunce nad pastvinami klonilo k západu.

Jiří Synek