Po zajímavých místech bývalého vojenského prostoru Ralsko návštěvníky nově provede první geoturistická mapa na Českolipsku, kterou Národní geopark pro letošní rok vydal.

„Na mapě jsou podrobné informace o geologicky zajímavých lokalitách, jako jsou staré lomy, historické dobývky železné rudy či skalní věže,“ říká ředitelka Geoparku Ralsko Lenka Mrázová. Novinka je stejně jako další materiály o geoparku zdarma k dostání v informačních centrech v České Lípě a okolí.

Dalším komunikačním kanálem s návštěvníky je interaktivní mapa Geoparku Ralsko, která se rozšířila o nové turisticky zajímavé lokality z Českolipska a Podještědí. Je uzpůsobená pro zobrazení na mobilu, každý si může tak vyhledávat informace on-line.

„Naší snahou je turistům co nejvíce představit geologicky unikátní potenciál našeho regionu. Geoturismus jednoznačně patří k současným trendům cestovního ruchu. Poskytuje autentický zážitek a je šetrný k životnímu prostředí," doplňuje Mrázová.

Národní geopark Ralsko leží na území bývalého vojenského prostoru Ralsko, opuštěného sovětskou armádou před šestadvaceti lety. V roce 2016 se geopark stal sedmým národním geoparkem České Republiky.