Před posledním kolem soutěž vedlo družstvo norské Valerengy, za kterou nastupoval mistr světa Magnus Carlsen. V posledním kole ale Valerenga prohrála s Petrohradem a ten stejně jako Nový Bor ukončil turnaj se 12 zápasovými body ze 14 možných. „Poslední kolo bylo famózní. Wojtaszek zaknihoval remízu na první šachovnici s rozjetým Mamedyarovem, Navara vymazal Mamedova na trojce a dostal zbylé hráče do pohody. Perfektní výkon celého týmu stvrdil Láznička na šestce. Radost pro kapitána, když tým dokáže v nejdůležitějších momentech zahrát na výbornou,“ popisuje kapitán Petr Boleslav. Rozhodnout muselo pomocné hodnocení, které přisoudilo zlato Petrohradu.

Tým Nového Boru vybojoval stříbrné medaile na Evropském klubovém poháru.

Letošní soupisku Nového Boru kromě dvou nejlepších českých hráčů Davida Navary a Viktora Lázničky tvořili Indové Harikrišna, Vidit a Sasikiran, Poláci Wojtaszek a Bartel a nejlepší šachista Rakouska Markus Ragger. Ten měl zároveň nejlepší výsledek z celého týmu, když uhrál 5 bodů ze 6 partií. Všichni jsou zároveň na soupisce novoborských v české extralize, kde tento tým už 10 let nemá konkurenci.

„Jak jsme avizovali před turnajem, přijeli jsme bojovat o titul. Konečné stříbro však považuji v této konkurenci za skvělý výsledek. V sedmikolovém turnaji není většinou čas na rehabilitaci z chyb, což zde zažívají i ti z nejsilnějších,“ komentuje Petr Boleslav a dodává: „Na úvod bylo potřeba hráče prostřídat, jelikož nedávná Olympiáda si vybírala svou daň únavy. Po prováhání výhry na Carlsenovou Valerengou jsme se již dostali do dobrého tempa a v posledních třech kolech hráči předvedli perfektní výkony," uzavírá kapitán vicemistrů šachové Evropy.