„Stávající šatny umístěné v suterénu školy byly nevyhovující, a proto byl vyprojektován návrh nového řešení, který vychází z toho, že v areálu školy nejprve proběhne demolice objektu bývalé družiny a na jeho místě vznikne nová přízemní budova napojená na spojovací krček s hlavní budovou školy,“ vysvětlil místostarosta Jan Stejskal. Celá stavba přijde na devět milionů korun a hotovo by mělo být do konce listopadu.

„Součástí zakázky je i napojení objektu na veškeré inženýrské sítě v areálu školy a provedení potřebných vnitřních rozvodů energií nebo dodávka a montáž uzamykatelných šatních skříněk“, doplnil Petr Tadlík z odboru rozvoje, majetku a investic českolipské radnice.

Město Česká Lípa vyčleňuje ze svého rozpočtu finance na vylepšování školních zařízení každoročně. "Jedna z největších investic letošního roku je právě vybudování nových šaten na Základní škole Dr. M. Tyrše," uvedla starostka Hana Moudrá.

Opravu je však i na dalších školách. Na prázdninové měsíce připravilo město Česká Lípa rekonstrukce sociálních zázemí místních škol. Plánované úpravy se týkají škol v ulicích Brněnská, Zhořelecká a také základní umělecké školy.

„Nejprve se budou zejména odstraňovat stávající obklady a dlažby, na což bude naváže pokládka nových. Poté dojde k výměně rozvodů vody, k výměně umyvadel, baterií, WC, k úpravě kanalizace a k napojení nových závěsných WC,“ přiblížil investice místostarosta města Česká Lípa Jan Stejskal.

V neposlední řadě ve školách přibudou nové dělící stěny a proběhne malování. Úpravy jsou naplánovány na červenec a srpnu a město do nich investuje více něž jeden milion a 300 tisíc korun.