Víceúčelové hřiště i s tribunou pro diváky za jedenáct a půl milionu korun plánuje ještě letos vybudovat město Doksy. Zmodernizuje sportoviště u místní základní školy.

„Součástí celého areálu bude atletický ovál se třemi drahami o délce 250 metrů, víceúčelové hřiště o rozměrech 60x44 metrů, hřiště pro basketbal, volejbal a badminton, sektory pro skok do výšky a dálky a pro vrh koulí," popisuje vzhled sportoviště starostka Doks Eva Burešová. U hřiště vyroste také nízká tribuna a možnost využívat hřiště i večer zajistí osvětlení.

Náklady na celý projekt radnice nejprve odhadovala na přibližně 17 milionů korun. „Díky soutěži se nám podařilo cenu snížit na jedenáct a půl milionu korun. Pro celou zakázku jsme nakonec vybrali firmu, která má již s výstavbou sportovišť zkušenosti, a tím garantují výsledek," uvádí Eliška Pavinská, vedoucí finančního odboru města Doksy.

Sportoviště bude primárně sloužit místní základní škole, která ho i doposud využívala k výuce nebo školním olympiádám. Nový areál však více využijí také sportovní kluby ve městě. „Měly by tam vzniknout i buňky, kde budou moci mít kluby zázemí a své náčiní," podotýká Ivan Skalský, zástupce ředitele Základní školy K. H. Máchy.

Do města u Máchova jezera často vyráží sportovní kluby a oddíly z celé České republiky na různá letní soustředění. I ti se budou moci na novém víceúčelovém hřišti protáhnout. „Hřiště se bude pronajímat například pražským sportovním klubům, které sem pravidelně v létě jezdí," dodává Skalský.

Povrch hřiště bude vyhovovat moderním standardům. Ovál a atletické sektory bude tvořit dvouvrstvý polyuretanový povrch, na víceúčelovém hřišti bude umělá tráva. „Nově zrekonstruovány budou i přístupové chodníky a díky úspoře dojde zřejmě i na šatny se sociálním a skladovým zázemím," říká starostka.

Víceúčelové hřiště město také využije při oblíbeném sportovní klání zvaném Euro hry Doksy. „Víceúčelové hřiště už dlouho postrádáme. Věřím, že ho jako fotbalisté využijeme v zimní přípravě, kdy se bude hodit běžecká dráha a plocha pro malý fotbal, jelikož nás zase tolik netrénuje. Rozhodně je to super nápad, ze kterého může profitovat město, škola a my sportovci," říkají místní sportovci Martin Zoubek a Patrik Semík.