Česká sklářská a designérská společnost Lasvit vyrobila komponenty z českého křišťálu pro výjimečný designový koncept ŠKODA VisionC. Jednotlivé skleněné části putovaly doslova po celém Libereckém kraji. Broušení probíhalo ve Cvikově, rytí se ujali novoborští skláři. Na komponentech, které jsou umístěné uvnitř i vně vozu, se pracovalo také v Železném Brodě a Turnově.

Hodinářská práce

„Jsme hrdí na to, že jsme se mohli stát součástí tohoto unikátního projektu. Jednalo se téměř o hodinářskou práci, kdy jsme při ruční výrobě museli dodržet přesně zadané rozměry s maximální odchylkou desetin milimetru," popisuje náročnost zhotovování prezident Lasvitu Leon Jakimič.

Evoluční pětidvéřové kupé se pyšní především křišťálovou středovou konzolí, která je z jednoho dílu skla a tím byla po technologické stránce nejsložitějším komponentem.

Další broušené části vyrobili skláři pro displeje, řadicí páku, ruční brzdu a ovládací prvky handsfree, rádio, výstražná světla, směrovky a stěrače. Ozdobné kameny pro díly všech pásů jsou rovněž z křišťálu. „Velmi zajímavým designovým prvkem jsou podsvícené dekorační díly z broušeného skla s laserovaným logem ŠKODA zakončené tradičně tvarovanou klikou dveří. Další skleněné komponenty od Lasvitu byly užity pro vnitřní zpětné zrcátko a světla uvnitř vozu," uvedl mluvčí novoborské firmy Václav Koukolíček.

Křišťálové části jsou k vidění uvnitř i vně vozu.

Křišťálové části jsou k vidění uvnitř i vně vozu.