V sobotu 2. května zahajuje další návštěvnickou sezonu.

Ve sbírce má přes 600 exponátů, které jsou umístěné ve dvou budovách o rozloze cca 940 metrů čtverečních. Středem pozornosti zdejších návštěvníků je unikátní Renault 1926, který byl použit pro natáčení českého filmu Tmavomodrý svět Jana Svěráka a několikrát byl zapůjčen pro potřeby francouzské kinematografie.

„Nemáme to potvrzené, ale údajně byl náš renault při zásahu u pravoslavného chrámu svatých Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici v roce 1942. V kostele se ukrývali parašutisté z akce Anthropoid, kteří zabili říšského protektora Heydricha," uvedl před časem starosta oldřichovských hasičů Miroslav Jonáš.

V Muzeu najdete takové rarity jako celodřevěné ruční čtyřkolové stříkačky. Nejstarší stroje jsou z let 1764 a 1770. Aby je tehdejší hasiči naplnili vodou, museli si ji nejdříve nanosit ve slaměných vědrech. Perlou expozice je parní stříkačka Flader z roku 1900.

Místní hasiči jsou po republice známí nejen svým muzeem, ale i patentovanou Hudební fontánou. Na hudbu Smetanovy Vltavy vytvářejí za pomocí 36 proudnic a barevných reflektorů na noční obloze působivou podívanou.

Muzeum je otevřené od května do října v pondělí a ve středu od 8.00 do 16.00 a v sobotu od 14.00 do 17.00.