VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Územní plán navrhuje velmi překvapivá dopravní řešení

Česká Lípa – Sto padesát připomínek občanů se sešlo k návrhu nového územního plánu České Lípy. Úřad nyní připomínky posuzuje, zpracovává a hledá řešení. Výsledky budou zapracované do návrhu a posoudí je zastupitelstvo města nejpozději v únoru 2010.

16.1.2010
SDÍLEJ:

Česká Lípa - letecký pohled.Foto: Deník

Dopravní řešení průjezdu městem – k tomuto tématu se vztahovala největší část připomínek. Není divu. Dopravní experti navrhovali leckdy velmi neobvyklá, náročná a překvapivá řešení městského okruhu.

„V návrhu územního plánu je tunel pro vlak jedoucí ze Střelnice na hlavní nádraží, přičemž automobilová doprava má vést nad ním,“ popsal místostarosta Jan Stejskal. „Myšlenka schovat vlak do tunelu není špatná, ale víme, jaká je momentálně všude finanční situace,“ komentoval.
V této souvislosti zastupitelé nedali zelenou ani prodeji zahradnictví v Děčínské ulici. Právě tudy má vést městský okruh a navíc i do nového územního plánu bude v těchto místech zakomponováno zahradnictví.

Územní plán řeší i křižovatku ulic Bendlovy a Děčínské. „Zde je navržená kruhová křižovatka, která by zahrnovala i železniční přejezd,“ popsal místostarosta s tím, že její vybudování je skutečně otázkou daleké budoucnosti především proto, že pozemky jsou ve vlastnictví různých subjektů.

„Podle dopravních expertů by bylo vhodné po vybudování obchvatu města zrušit estakádu I/9, postavit most přes Ploučnici a hladce napojit okolní ulice na městskou silnici,“ popsal Jan Stejskal.

V této souvislosti připomněl kruhový objezd, který má stát v ulici 5. května v místě železničního přejezdu. „Jednáme s Českými drahami o odkupu pozemků železniční tratě. Je to řešení, kterým se zachrání parčík u autobusového nádraží,“ vysvětlil.

Parcely pro rodinné domy

Od prvopočátku projednávání nového územního plánu se lidé zajímají, kde budou pozemky pro individuální výstavbu. Místostarosta ubezpečuje, že jich bude dostatek. „Stavět bude možné v Žizníkově, na Špičáku nad kotelnou Dukla, další jsou připravené směrem na Horní Libchavu,“ vyjmenoval Jan Stejskal. „Lidé mají kde stavět, ale nejde to všude. Některé návrhy na změnu využití ploch jsme zamítli.“

Připomínky se také týkaly rozšíření stávající průmyslové zóny v Dubici. „Tady jsme ale narazili na stanovisko ochránců životního prostředí. Já s nimi souhlasím, místa je v průmyslové zóně dostatek,“ dodal Jan Stejskal.

Autor: Eva Vlastníková

16.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

Rodičům Daniele a Petrovi Kyselovým z Horní Police se v úterý 10. října ve 14:49 hodin narodila dcera Madlenka Kyselová. Měřila 47 cm a vážila 2,95 kg.
21

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení