Přes dva kraje naháněla v týdnu policejní hlídka zdrogovanou řidičku. Pozornost na sebe strhla příliš pomalou jízdou. Když jí nevyšel plán policisty uplatit, pustila se s nimi do honičky, která začala u Doks a skončila až v Mnichově Hradišti. Za jízdu pod vlivem psychotropních látek, jejich přechovávání a pokus o úplatek hrozí 36leté ženě až šest let za mřížemi.

Nápadně pomalu jedoucího superbu si policejní hlídka všimla ve středu asi hodinu po půlnoci v Břehyni. „Vypadalo to, že řidič je buď pod vlivem alkoholu či drog, nebo že má zdravotní problémy,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. A první varianta se ukázala jako správná. Za volantem seděla žena, která s policisty spolupracovala do doby, než jí po pozitivním orientačním testu na drogy zakázali další jízdu.

Zdroj: Youtube

„Nejprve začala s hlídkou vyjednávat o tom, zda by ten její problém nešel vyřešit jinak. Přitom ze sedačky pro spolujezdce sebrala hrst bankovek a snažila se je jednomu z policistů vnutit,“ popsala Baláková.

Peněz měla řidička zjevně dost, bankovky převážně v nominálních hodnotách 5000 a 2000 korun se válely volně nejen na sedačkách, ale i na podlaze vozidla.

Ve chvíli, kdy policista úplatek odmítl, šlápla žena na plyn a začala ujíždět na Mimoň a Mnichovo Hradiště. Rychlost přitom překračovala jak v obcích, tak mimo ně. Podle odhadů jejích pronásledovatelů jela místy rychlostí až 200 km/h.

Jaroslav Uhlíř.
Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Policisté jí byli v patách až do Středočeského kraje, kde se k nim přidaly tamní hlídky. Z Břehyně tak ujela více než 50 kilometrů přes Kuřívody, Bílou Hlínu, Boseň, Kněžmost a Mladou Boleslav, odkud se po dálnici vrátila do Mnichova Hradiště. Zběsilou jízdu ukončil zastavovací pás v jedné z tamních ulic. „Při použití pásu došlo jen k propíchnutí pneumatik superbu, řidička žádné zranění neutrpěla. Policisté ji následně vyslechli a zjistili, že už byla za řízení motorového vozidla pod vlivem drog trestaná a že má v současné době řízení úředně zakázané,“ dodala policejní mluvčí.

Orientační test na drogy ukázal, že má v sobě amfetamin a metamfetamin. Zřejmě psychoaktivní látky našli policisté i v jejím voze. Pokud to laboratorní testy potvrdí, hrozí ženě trestní stíhání pro přechovávání drog. Co ji rozhodně nemine, je trest pro podplácení.

Hudba, pohoda i déšť. Sobotní festival Rozmarné léto na pláži Klůček u Máchova jezera nabídl vše, co k takové pravé letní akci patří.
ROZHOVOR: Rozmarné léto bylo jedním z prvních rodinných festivalů