Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Problematice řešení otázek nezaměstnanosti se bude ve své funkci věnovat nově jmenovaná ředitelka Úřadu práce v České Lípě Zdeňka Cibulková. V této oblasti chce co nejúžeji spolupracovat i s městem Česká Lípa.
„Úřad práce a územní samosprávné celky se zcela zásadně podílejí na tvorbě a realizaci opatření souvisejících s místním trhem práce a se zaměstnaností, a proto efektivní spolupráci považuji na nezbytnou“, sdělila Zdeňka Cibulková.
Úřad práce v České Lípě podporuje jako jednu z priorit aktivní politiky zaměstnanosti vznik pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací. Počet takto umístěných nezaměstnaných má úřad práce zájem v přímé spolupráci s obcemi a městy zachovat, protože tato podpora zaměstnávání je důležitou formou při řešení nezaměstnanosti zejména osob bez kvalifikace. Jejich uplatnění na trhu práce je velmi obtížné a jejich nezaměstnanost převážně dlouhodobá. Spolupráce v oblasti veřejně prospěšných prací byla předmětem i tohoto jednání.
Nové vedení úřadu má zájem navázat na několikaletou společnou aktivitu v oblasti řemeslných rekvalifikací mladistvých bez dokončeného vzdělání s cílem snižovat počet těchto mladých lidí v evidenci ÚP. Podle tiskové mluvčí ÚP Marcely Ottové je spolupráce s Českou Lípou i Novým Borem v této oblasti dlouhodobá a není zcela běžná. Díky ní je však počet mladistvých bez kvalifikace v evidenci úřadu práce již nějaký čas nízký. „A to je zásadní cíl, který nadále chceme vzájemnou spoluprací posilovat,“ zdůraznila.
„S českolipským úřadem práce jsme spolupracovali na několika projektech podporujících zaměstnanost v našem městě i regionu. Pro mě jsou nejdůležitější jejich výsledky, kolik lidí se díky dané pomoci uplatní na trhu práce, kolika lidem projekty pomohou najít jejich profesní směr. A to se domnívám, že se v České Lípě daří. Máme i do budoucna zájem figurovat jako partner úřadu práce,“ zhodnotila starostka Hana Moudrá.

Další zprávy z regionu najdete zde