VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad spolupracuje s městy

ČESKÁ LÍPA - Problematice řešení otázek nezaměstnanosti se bude ve své funkci věnovat nově jmenovaná ředitelka Úřadu práce v České Lípě Zdeňka Cibulková.

6.10.2007
SDÍLEJ:

Úřad práce - ilustrační fotoFoto: Deník

Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Problematice řešení otázek nezaměstnanosti se bude ve své funkci věnovat nově jmenovaná ředitelka Úřadu práce v České Lípě Zdeňka Cibulková. V této oblasti chce co nejúžeji spolupracovat i s městem Česká Lípa.
„Úřad práce a územní samosprávné celky se zcela zásadně podílejí na tvorbě a realizaci opatření souvisejících s místním trhem práce a se zaměstnaností, a proto efektivní spolupráci považuji na nezbytnou“, sdělila Zdeňka Cibulková.
Úřad práce v České Lípě podporuje jako jednu z priorit aktivní politiky zaměstnanosti vznik pracovních míst v rámci veřejně prospěšných prací. Počet takto umístěných nezaměstnaných má úřad práce zájem v přímé spolupráci s obcemi a městy zachovat, protože tato podpora zaměstnávání je důležitou formou při řešení nezaměstnanosti zejména osob bez kvalifikace. Jejich uplatnění na trhu práce je velmi obtížné a jejich nezaměstnanost převážně dlouhodobá. Spolupráce v oblasti veřejně prospěšných prací byla předmětem i tohoto jednání.
Nové vedení úřadu má zájem navázat na několikaletou společnou aktivitu v oblasti řemeslných rekvalifikací mladistvých bez dokončeného vzdělání s cílem snižovat počet těchto mladých lidí v evidenci ÚP. Podle tiskové mluvčí ÚP Marcely Ottové je spolupráce s Českou Lípou i Novým Borem v této oblasti dlouhodobá a není zcela běžná. Díky ní je však počet mladistvých bez kvalifikace v evidenci úřadu práce již nějaký čas nízký. „A to je zásadní cíl, který nadále chceme vzájemnou spoluprací posilovat,“ zdůraznila.
„S českolipským úřadem práce jsme spolupracovali na několika projektech podporujících zaměstnanost v našem městě i regionu. Pro mě jsou nejdůležitější jejich výsledky, kolik lidí se díky dané pomoci uplatní na trhu práce, kolika lidem projekty pomohou najít jejich profesní směr. A to se domnívám, že se v České Lípě daří. Máme i do budoucna zájem figurovat jako partner úřadu práce,“ zhodnotila starostka Hana Moudrá.

Další zprávy z regionu najdete zde

6.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení