Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ušetřili a tělocvičnu zavřeli

Nový Bor - Kvůli jedné pracovní síle na poloviční úvazek jlidé necvičí v tělocvičně novoborské sokolovny, která patří TJ Jiskra.

18.9.2009 10
SDÍLEJ:

Nový BorFoto: archiv města

Tělocvična v novoborské sokolovně je uzavřená. Vedení TJ Jiskra přijímá úsporná opatření a nehodlá nadále platit uklízečku. Znovu se roztáčí kolo jednání o příspěvcích města na sport a převodu sportovišť na město.

„Bez předchozího upozornění nebo projednání s naším oddílem byla dána výpověď uklízečce tělocvičny v sokolovně, která byla zároveň v omezeném rozsahu zaměstnána jako správkyně objektu. Uklízet si prý máme sami. Vždyť našich 242 členů jsou „pouhé“ dvě pětiny členské základny, tak proč na ně brát ohledy,“ vybíráme z článku, který napsala Ivana Kolčáková, předsedkyně výkonného výboru Sportu pro všechny.

Autorka v něm mimo jiné srovnává se situací na koupališti, které má celoročního správce, ač je to sezónní zařízení. Upozorňuje, že Sport pro všechny jako jediný oddíl TJ přispíval na mzdu uklízečky, a žádá vedení TJ Jiskra, aby přehodnotilo své rozhodnutí.

S žádostí o pomoc se Ivana Kolčáková obrací také na město. V dopise adresovaném místostarostovi Nového Boru Stanislavu Valdmanovi připomíná dotaci na provoz TJ Jiskra, kterou zastupitelstvo schválilo 9. září, a navrhuje, aby se ve zbývající části dotace účelově počítalo s pracovním místem uklízečky. „Městu nepřísluší, aby se vměšovalo do organizačních záležitostí TJ Jiskra,“ zdůrazňuje místostarosta.

„Smluvně je dáno, že TJ Jiskra používá dotační peníze na provoz a nedovedu si představit, že bychom nyní do smlouvy vložili podmínku účelového určení části dotace na pracovní místo uklízečky v sokolovně.“

Připravují variantu převodu sportovišť

Výkonný ředitel Tělovýchovné jednoty Jiskra Petr Mánek potvrdil, že kvůli úsporným opatřením ukončili dohodu, podle níž zajišťovali úklid a údržbu tělocvičny. „Údržbu přebírají správci ostatních sportovišť, o zajištění úklidu jednáme,“ sdělil Petr Mánek. Ten zároveň zdůraznil, že tělocvičnu přestal používat sám sportovní oddíl v reakci na zrušení místa uklízečky.

Na jednací stůl se také vrací převod majetku TJ Jiskra na město, o němž se mluví už několik let. Na jednání o převodu souvisí vyplacení dotace na provoz tělovýchovné jednoty.

„Momentálně připravuji pro radu města tři varianty na převod sportovišť, které 20. července letošního roku schválil výkonný výbor TJ Jiskra. Na jednání sportovního výboru, kterého jsme se zúčastnili společně se starostou Jindřichem Marešem, nás výkonný ředitel TJ Jiskra Petr Mánek a ekonomka Lenka Čermáková informovali, že k převodu přichází v úvahu jen fotbalový stadion a tělocvična v sokolovně. Po čase ještě možná hala, kde byla použitá státní dotace a jejíž převod zatím nepřichází v úvahu. Ostatní si chce Jiskra ponechat. Mám obavu, že to bude opět jen točení v kruhu,“ odhaduje Stanislav Valdman.

Zavřená tělocvična v sokolovně mu lhostejná není, a tak nabízí cvičencům provizorní východisko ze svízelné situace. „Členové oddílu Sport pro všechny by mohli využívat tělocvičny ve školách, jejich zřizovatelem je město. Jednání s vedením škol zprostředkuji,“ nabízí místostarosta.

Autor: Eva Vlastníková

18.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:
Skalice - Rovensko 3:1 (2:0).

Skalice potvrdila první místo

Sněmovna. Ilustrační foto.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

Českolipský divadelní podzim skončil opět premiérou

Česká Lípa - Výzev se českolipský Divadelní klub Jirásek nebojí.

Dubá bude vlastnit opravenou silnici

Dubá – Silnice I/9 protínající Dubou bude nově patřit městu a kraji. Stane se tak po opravách, které začaly minulý týden.

Doksy vyhrály už pátý zápas v krajském přeboru po sobě

Doksy - Tým Michaela Šimka poskočil v tabulce na solidní čtvrtou příčku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení