Také letos řešily pojišťovny se svými klienty situace úsměvné i kuriózní. „Když víme, že vše dobře dopadlo, můžeme se nad podobnými příběhy zasmát," uvádí mluvčí GENERALI pojišťovny Jiří Cívka několik perliček z pojistných událostí.Situace, které možná na počátku vypadaly hrozivě, nakonec dobře dopadly a staly se minulostí. A hlášení, kdy klienti popisují škodní událost, mohou být mnohdy úsměvná.

„Příčina vzniku škody: Asi nedopatřením," uvedl ve své zprávě jeden z klientů a popsal škodní událost: „Uklízečka utírala prach. Když se natahovala, spadlo koště, které rozbilo sklo. Utíráním také sepnula mikrovlnku, kde byl rohlík, který shořel, a mikrovlnka vyhořela."

Jiná klientka popsala požár na balkoně vlastními slovy: „Kouřili jsme vodní dýmku a dcera dala zbytek uhlíku na balkon. Ve tři ráno se ozvala obrovská rána, okno prasklo a za ním půlmetrové plameny! V rozespalosti jsem myslela, že to jsou snad teroristi! Ale vždyť bydlíme ve 4. patře… Nicméně jsem oheň uhasila, málem u toho ještě zašlápla našeho pejska, a pak do rána moc nespala. To ze strachu, jestli jsem to uhasila dobře. Tu spoušť bych vám za denního světla nepřála vidět!"

Neviditelné auto

A úsměv mohou vyvolat i popisy dopravních nehod. Jeden z řidičů popsal setkání s neviditelným autem: „Stál jsem na křižovatce a dával přednost vozidlům na hlavní silnici. Najednou, kde se vzalo, tu se vzalo, přijelo neviditelné auto, narazilo do mého vozidla a zase zmizelo."

Na klidném a přehledném úseku silnice mě v kabině napadla včela. Do stromu jsem narazil, protože jsem ji chtěl zabít. Včela ovšem po nárazu vylétla rozbitým okénkem.

Další případ dokládá jak moc může být řidič nečekanou havárií popleten. Původní hlášení škody na služebním vozidle uvádělo, že řidič vjel do příkopu, kde poškodil blatník a světlo, když narazil do stromu. Přestože na místě ležely úlomky světla a kůra stromu byla odřená, likvidátorům bylo jasné, že tak se nehoda nestala. Firma se odvolala s tvrzením, že jejich řidič rozhodně nechtěl podvádět, ale kvůli špatné komunikaci nebyl pochopen. Pravda měla být taková, že se před vozidlo připletlo stádo volně se pohybujících koní a jeden z nich si na auto sedl. Což tentokrát zaměstnanec doložil fotografiemi volně pobíhajících koní kolem auta.

Jeden ze záznamů popisuje pouhé manévrování na parkovišti, dnes úsměvné, ale ve skutečnosti mohlo jít o zdraví. Klient uvedl: „Paní při snaze zaparkovat nabořila nejdřív jeden a následně i druhý vůz. Když pochopila, že se na vybrané místo nevejde, snažila se zaparkovat v mezeře vedle mého vozu. Přitom ale nacouvala do třetího auta. Vystoupil jsem z vozu a chtěl paní navést, jenže ona si spletla rychlosti a přimáčkla mě k vozu. Při vystupování z auta mě pak udeřila dveřmi do hlavy. Víc už si nepamatuji."

Na dovolené pozor na intimní partie

Kuriózní úrazy potkaly klienty GENERALI také na cestách. Jedna dívka byla v Řecku ošetřena pro popáleniny na hýždích, jejichž příčinou byl výbuch zapalovače, ke kterému došlo na pláži vlivem horka. Náklady na ošetření byly vyčísleny na 400 eur.

Jinou, velmi delikátní nepříjemnost zažil cestovatel na moři. Klient byl na třítýdenní dovolené v Karibiku, kde se s kamarády plavil na jachtě. Na volném moři asi kilometr od pobřeží se rozhodl vykoupat „na Adama". Po chvíli ve vodě měl pocit, že se mu něco otřelo o tělo a začal cítit palčivou bolest v intimních partiích. Po návratu na jachtu zjistil, že má v oblasti přirození několik drobných kousanců. Vidět prý byly i stopy po zubech. Vyhledal tedy na břehu ošetření a místní lékaři mu nakonec diagnostikovali alergickou reakci na pokousání neznámým mořským živočichem. Neobvyklý zdravotní problém pomohla vyřešit mast, kterou následně používal.

Vánoční stromky už téměř nehoří

Kuriózní nepříjemnosti, které bývaly spojovány s Vánocemi, prakticky vymizely. Vánoční hašení s „minimaxem" už se dnes vyskytuje jen ve vzpomínkách a vánočních písničkách. S příchodem elektrických světýlek odpadla hasičům spousta výjezdů. Přesto se stále o svátcích dějí nepříjemnosti, které pak musí řešit pojišťovna.

Mezi nejčastější sváteční pohromy tak patří takzvané vodovodní škody způsobené mrazem, popřípadě škody způsobené tíhou napadaného sněhu. V posledních letech také roste počet škod z odpovědnosti škody způsobené lyžaři.

Čeští lyžaři jsou v Evropě považováni za jedny z nejšikovnějších a nejzodpovědnějších. Také proto v posledních letech roste počet těch, kteří si pojištění odpovědnosti za škody sjednávají. Jejich zimní dovolená je tak mnohem klidnější, případné nepříjemnosti řeší pojišťovna.

Bouračka kvůli opalující se slečně.

Případy kuriózní, ale veskrze pravdivé

Také Česká pojišťovna zaznamenala úsměvné a mnohdy téměř neuvěřitelné historky svých klientů.

Na zájezd do Latinské Ameriky bude ještě dlouho vzpomínat mladý muž z jižní Moravy. Na začátku své vysněné dovolené byl na výletě napaden toulavým psem, který se mu zakousl do zadní části těla. Podezření na vzteklinu se naštěstí neprokázalo, takže cestovatelův život nebyl ohrožen. Mladý muž však vzhledem k tomu, že kousnutí bylo poměrně hluboké a velmi bolestivé, strávil zbytek své dovolené vestoje či vleže na břiše.

Neromantický monokl

Mladé ženě ze středních Čech se představa romantické dovolené v jižní Evropě rozplynula v momentě, kdy jí vystřelené víčko od lahve způsobilo úraz oka. Na její tváři se tak objevil výrazný „monokl". Zatímco u mužů mnohdy vzbuzuje respekt, dáma vypadala spíše jako oběť domácího násilí.

Peníze pro psa.Peníze pro psa

Kuriózní škoda, ve které sehrál hlavní roli tříletý bígl Andy, se přihodila v jedné malé hospůdce. Pojištěný a poškozený spolu seděli u jednoho stolu. Když se poškozený chystal zaplatit útratu, položil na stůl pětisetkorunovou a stokorunovou bankovku. V tu chvíli ovšem vystartoval Andy a peníze hbitě spořádal. Pětisetkorunovou bankovku se ještě podařilo z jeho tlamy vyndat, a její část byla tedy zachráněna a předložena mobilnímu technikovi při prohlídce. Horší už to bylo se stokorunou, kterou pes sežral celou…

Intimní úrazy

Nejčastěji muži hlásí poranění z kolektivních her, a to úder míčem nebo pukem nebo kopnutí protihráčem a dokonce i spoluhráčem. Ženy se nejčastěji zraní při jízdě na kole. Najde se však i celá řada neobvyklých úrazů, které způsobí velmi bolestivá poranění mužských i ženských choulostivých partií, jako jsou například kopnutí býkem, kopnutí bruslí, pád na tyč od klepadla, pád na dětskou kolébku, úder deskou při řezání na cirkulárce nebo přiskřípnutí penisu prkénkem od toalety.

Operátoři klientského servisu Allianz pojišťovny slyšeli letos od lidí, kteří jim oznamovali pojistnou událost, také řadu neuvěřitelných „hlášek". Někteří je zatelefonovali, jiní napsali mailem nebo byly součástí formuláře pro nahlášení škody. Uznejte, že by bylo škoda, kdybychom si tyto perly nechali pro sebe.

Z domova…

• Požár v kuchyni vznikl od elektrického vařiče, u kterého si děti hrály na bezdomovce a posléze toho nechaly.

• Zmizelo též ředidlo v láhvi od vodky, ale to těm mizerům spíš přeju.

• Domácnost v době krádeže obývala pouze manželčina matka, která má však na svůj věk bohužel výborné spaní.

• Z garáže ukradli původně jen stahovací roletu, o zbytek se pravděpodobně postaraly nepřizpůsobivé děti ze sousedství.

• Policie u toho byla, něco sepsala a řekla, že na ty králíky stačí pojišťovna.

• Škodu způsobila pravděpodobně tchánova dýmka a jeho Alzheimer, pro který na ni zapomněl.

• Těsto na domácí chleba nečekaně vykynulo a zcela ochromilo mikrovlnnou troubu, na které stálo.

Ze silnice…

• Plánek nehody? Jak mám podle vás ztvárnit opilce, který mi upadl na auto, urval stěrač a rozbil flaškou sklo?!

• Necouvala jsem zbrkle, nestačila jsem pouze přeřadit nohu.

• Výstražný trojúhelník jsem neinstaloval, beztak by mně ho rozsekali stejně jako ten nahlášený zadek.

• Před nehodou jsem netelefonovala, jen psala manželovi stručnou sms, že jsem v pořádku.

• (z dotazníku) Policejně šetřeno: Ano. Kým: No asi policajty!

• Svědek nehody přede mnou utekl do hospody, kde jsem ho už neidentifikoval.

• Neměnil jsem pruhy ze škodolibosti, ale vyhledával jsem pruhy bez kolejí.

• Viditelně nebylo poškozeno nic, nicméně je tma, takže ještě doplním ve dne.

• Parkoval jsem na lesní cestě za účelem hub, jako mnoho jiných aut.

• Po dobu v airbagu si nic nevybavuji.

• Požadoval jsem vyšetření vinice na alkohol.

Z dovolené…

• Televizi na pokoji rozhodně neponičily naše děti, celý problém, že je to v zápisu, je z toho bulharského vrtění hlavou, které chápou, že ano.

• Příplatek za pyramidy jsem zaplatil, průjem jsem měl pozitivní, takže požaduji náhradu za nevykonaný zážitek.

• Na baru to bylo samý Rus, to jim rozuměli, ale když jsem se rusky pokusila nahlásit odcizení kabelky, tak Turci najednou nerozuměli.

• Zranění na hlavě mně podle průvodce způsobili ptáci chaluhy, kteří na nás nalétávali jak někde v pravěku.

• K těm vlnám se přidal ještě hrozný zápach z chemického WC, takže moje mořská nemoc pokračovala ještě tři dny na souši.

• Po pádu z velblouda jsem požadoval od majitele podepsat svědectví, ale ten se jen smál.

• Po návratu na parkoviště jsem zjistila, že autobus je pryč, ačkoliv jsem pauzu na toaletu zdaleka nevyčerpala.

• Po mně se postupně osypala manželka i děti, i když máme každý alergii na něco jiného.

• Než jsem stačila zareagovat, z paluby se do moře svezl mobil, tablet i horní díl plavek zn. Paradizia.