Composition in Crystal reprezentovala harmonickou rovnováhu umění a designu umocněnou světlem a 3D zvukem. Autory interaktivní instalace, která připomínala zářivý hudební nástroj, jsou kreativní ředitelé společnosti Preciosa Lighting Michael Vasku a Andreas Klug ve spolupráci s úspěšným zvukovým designérem Jurajem Mravcem. „Je nám velkou ctí být mezi oceněnými Red Dot Award, díky níž se setkáváme s významnou mezinárodní pozorností,“ sdělil Michael Vasku.

Instalace se skládala z pěti vnějších kruhů připomínajících zvukové vlny a dále z vnitřního srdce rozděleného do tří sekcí, na něž mohli návštěvníci hrát. Každá sekce nabídla jiný zážitek, od vytvoření vlastní symfonie prostřednictvím komponentů naladěných do tónů hudební stupnice, až po interaktivní tyče, které představovaly různé hudební nástroje a zvukové efekty.

„Nabídli jsme návštěvníkům unikátní příležitost hrát si se světlem a hudbou současně. Každý se tak mohl stát součástí okouzlující hry světla. Smích, radost a nadšení na tvářích návštěvníků naplnily naší misi zprostředkovat jedinečný zážitek a emoce,“ zdůraznil Vasku.