Zlatou svatbu oslavili v poledne v obřadní síni liberecké radnice.

„Říká se, že láska hory přenáší. Vás vaše láska naopak pod hory přinesla a já vím, že jste dokázali svojí vytrvalostí, otevřeností a nezlomným duchem naplnit v nejkrásnější možné podobě význam slov jako je láska, úcta, obětavost a porozumění," pronesl ve své řeči oddávající, náměstek primátorky Jiří Šolc.

Manželé dnes žijí v České Lípě, oba ale pocházejí z Liberecka. Jaroslav Šír se narodil v roce 1943 ve Všelibicích, paní Milena ve stejném roce přímo v Liberci. Osud je svedl dohromady na pouti v Hlavici v roce 1959. Sňatek uzavřeli 14. listopadu 1964 na liberecké radnici.

Pan Jaroslav celý život pracoval jako technický pracovník v uranových dolech. I jeho manželka zůstala věrná svému povolání, učila na základní škole a svou kariéru zakončila jako zástupkyně ředitele. Společně vychovali tři děti Doris, Jaroslava a Vladana. Mají tři vnoučata, dnes již dospělou Karolínu, Pavla a Vaška.

Láska k chalupaření

Velkým společným zájmem manželů Šírových je chalupaření. Společnými silami postavili chalupu na Slunečné u České Lípy, kde tráví většinu dní v roce. Jen na zimní měsíce se vrací do svého bytu v České Lípě.

Poctivě si rozdělují role. Zatímco Milena udržuje zahrádku, její manžel se stará o to, aby bylo čím topit. Shání dřevo, ale i na zahradě přiloží ruku k dílu, hlavně když čistí vybudované jezírko nebo při pěstování zeleniny. Rádi společně cestují, ať už po Čechách nebo za hranicemi. Pravidelně na podzim navštěvují teplé kraje. I cesta za jejich dospělými dětmi je jim radostí.

Zlatou svatbu oslavili manželé Šírovi z České Lípy v obřadní síni liberecké radnice.

Jan Král