Přerušení dodávky vody se v Novém Boru dotkne zhruba tří čtvrtin všech odběratelů od 7:00 do 18:00 hodin. V uvedený čas nepoteče voda prakticky v celé oblasti pod železniční tratí, která zahrnuje přes osmdesát ulic. Po dobu odstávky bude zajištěné zásobování pitnou vodou cisternami. Odstávka ovlivní provoz ve školách a školkách ve městě. Vedení základních škol na náměstí Míru a U Lesa vyhlásilo na úterý ředitelské volno. V obou školách zůstanou zavřené také jídelny a školní družiny. Ředitelské volno budou mít děti také v ZŠ praktická.

„V základní škole v Arnultovicích budou mít děti běžné vyučování.  Rodiče by jim ale měli zajistit větší svačinu, protože bude uzavřená jídelna v Kalinově ulici, odkud se vozí obědy,“ informovala mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.

Ilustrační foto
Případů žloutenky typu A v Libereckém kraji je opět více, řádí hlavně v Turnově

Právě kvůli absenci obědů bude uzavřená MŠ Jablíčko v Arnultovicích, zdejší děti budou výjimečně přesunuté do MŠ Pohádka. Ostatní mateřské školky budou mít běžný provoz, obědy budou zajištěné. S ohledem na ztížené podmínky ale vedení MŠ prosí rodiče, aby si, pokud jim to situace dovoluje, nechali děti v daný den doma a pomohli tak snížit počet dětí ve školkách.

Uzavřená bude i Základní umělecká škola, jejíž vedení rovněž vyhlásilo ředitelské volno. Zavřeno bude rovněž v DDM Smetanka a Sklářské muzeum. Lidé se nedostanou ani na městský úřad. Uzavření se týká jak budovy na nám. Míru, tak budovy „B“ na ulici B. Egermanna.

Ilustrační foto.
Tlustých dětí nejen na Českolipsku přibývá. Lékařům dělají starosti