Nejen o Vánocích, ale i na konci školního roku se mnoho rodičů rozhodne podarovat své potomky za odměnu zvířecím mazlíčkem. Stává se však, že někteří z nich se dostanou ke konci prázdnin nebo na začátku školního roku tam, odkud přede dvěma měsíci odešli.
„Stává se, že lidé přijedou, nechají psa před naším útulkem a odjedou. V průběhu prázdnin je to častější. Občas se stane, že psa, kterého si předtím odsud odvezli, zase po nějaké době vrátí, ale to naštěstí není tak časté,“ řekla Jitka Vávrová, která dočasně zastupuje nepřítomného majitele útulku.
Častou příčinou toho, proč lidé své čtyřnohé mazlíčky vrací bývá fakt, že je prostě nezvládnou. Stává se, že děti se prostě zvířete nabaží, pak začne školní rok a o zvíře se nemá kdo starat, protože rodiče tráví často celý den v práci a děti ve škole nebo na zájmových kroužcích.
„Tomuto se já osobně snažím předcházet a pokud přijdou rodiče, že chtějí kočku pro své dítě, doporučím jim, aby ještě chvíli počkali. Už dokážu vycítit, jestli budou dotyční dobří jako majitelé, nebo jestli je lepší jim pořízení kočky rozmluvit,“ svěřila se se svými zkušenostmi majitelka kočičího útulku na Kozlech Miroslava Šubrová.
Nejčastější výmluva, s jakou lidé vracejí zvířecí mazlíčky po několika týdnech do útulku podle Miroslavy Šubrové je alergie někoho z členů rodiny. „Na nic se neptám, ale domnívám se, že ze tří čtvrtin to není pravda. Kočky raději dávám ke starším lidem. Jsem si mnohem jistější, že se dokážou o zvíře postarat,“ uzavřela.

Další zprávy z regionu najdete zde