Ve směru od Děčína do centra města bude doprava pro osobní automobily a autobusy svedena na provizorní most.

V opačném směru bude silnice v úseku od křižovatky se Sokolskou ulicí až ke kruhovému objezdu u českolipské ZUŠ uzavřena a řidiči budou muset využít objízdné trasy. Ta povede po silnici I/9, ulicemi Okružní, Roháče z Dubé, Českokamenická, Železničářská a Heroutova zpět na silnici II/262. Kamiony budou muset Českou Lípu objet přes Zahrádky, Stvolínky, Kravaře a Horní Polici (mapka ZDE).

Uzavírka si vyžádá také změny v městské hromadné dopravě, konkrétně u linek č. 203, 205, 206 a 208. „U uvedených linek nebudou obsluhovány zastávky Stadion a Sokolská, a to ve směru z centra na Dolní Libchavu,“ informovalo na sociálních sítích město.

Koupaliště v Novém Boru čeká na rekonstrukci.
Nový Bor plánuje rekonstrukci koupaliště. Těšte se na nový bazén i biotop

Cestující, kteří jezdí linkou č. 205 a využívají zastávku Sokolská směrem do Dolní Libchavy, která nebude v rámci uzavírky obsluhována, mohou využít linku č. 203. Ta bude během uzavírky jezdit centrem města a bude obsluhovat i zastávku Sokolská a Erbenova. Změny budou na všech zastávkách vyznačeny formou výlukových jízdních řádů.

Opatření v MHD Česká Lípa pro linky 203, 205,206, 208 v souvislosti s uzavírkou mostu 262 – 004 v Děčínské ulici (u KD Crystal).Opatření v MHD Česká Lípa pro linky 203, 205,206, 208 v souvislosti s uzavírkou mostu 262 – 004 v Děčínské ulici (u KD Crystal).Zdroj: Město Česká Lípa

Kvůli objízdným trasám bude v sobotu 27. dubna od 8.00 probíhat na několika světelných křižovatkách v České Lípě, konkrétně Děčínská x Sokolská, Děčínská x Hrnčířská, Hrnčířská x Bulharská x Mánesova, 5. května x Svárovská, Borská x Purkyňova x Okružní, změna signálních plánů na světelném signalizačním zařízení.

Nezbytná technická úprava si važádá postupné přerušní provozu semaforů na jednotlivých křižovatkách, které ale nebude delší než půl hodiny.

Investorem opravy mostu u KD Crystal je Liberecký kraj. „Rekonstrukce přijde na 57 milionů korun a dodavatel na ni bude mít šest měsíců," řekl ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička.

Opravy byly původně součástí rekonstrukce silnice z České Lípy do Dobranova a hotové měly být spolu se silnicí už v roce 2022. Kvůli výraznému zdražení stavebních prací a materiálů, zejména železa, se ale Liberecký kraj s dodavatelem dohodl, že most ze zakázky za 200 milionů korun vyjme a vypíše na něj samostatnou soutěž.

Od začátku dubna je uzavřená silnice pod mostem, a to pro vozidla i pěší. Ti mohou i nadále využívat schody u mostu blíže ke KD Crystal. Průchod je umožněn také po chodníku podél tenisových kurtů a zahrádkářské kolonie. Příjezd automobilů na Městský stadion u Ploučnice je možný z ulice Pod Holým vrchem.

Možná vám uniklo: Škola a průmysl v České Lípě: Žáci se učí řemeslo přímo ve firmách

Zdroj: Ladislava Sdrzallek