Nemocnice si větší nápor vysvětlují uzavřením jediné porodnice v Rumburku. Vedení tamní nemocnice se přes všechnu snahu nepodařilo sehnat nového porodníka a letos v dubnu museli porodnici uzavřít.

„Praxe nám ukázala, že jsme opravdu schopni zajistit porodnictví ve větší spádové oblasti. Nápor pacientek z Rumburka jsme ustáli a pečlivě se věnujeme také našim stálým pacientkám z celého Českolipska. Je pravda, že nám to umožňuje i chod celého našeho oddělení, kapacita a naše možnosti,“ říká Miloš Volek, primář gynekologicko porodnického oddělení Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

Důkazem je i fakt, že v českolipské porodnici za červen přesáhli stovku porodů. „Celkem se za daný měsíc uskutečnilo 108 porodů. V loňském roce to za stejný měsíc bylo pouze 58 miminek,“ dodal primář.

Podobně na tom jsou i ostatní nemocnice v kraji. „V červnu se v jablonecké porodnici narodilo 118 dětí. Od ledna 2017 do konce června celkem 735,“ uvedla mluvčí nemocnice v Jablonci nad Nisou Petra Hybnerová. Ještě více miminek se narodilo v Liberci. „V červnu 2017 u nás proběhlo 140 porodů, celkem se zde narodilo 144 dětí. To je o 20 více než vloni za stejné období. Registrujeme už dlouhodobě velký zájem o porody od budoucích maminek ze Šluknovska,“ uvedl PR manažer Liberecké nemocnice Václav Řičář.