V minulých volbách se o místo v pětičlenném zastupitelstvu ucházelo 12 nezávislých kandidátů.

Bohatice byly jedinou obcí v Libereckém kraji, kde se volby do obecního zastupitelstva neuskutečnily v řádném říjnovém termínu. V malé obci se 160 obyvateli se totiž nepodařilo sestavit ani jedinou kandidátku. Než bude v únoru zvoleno nové zastupitelstvo, řídí obec správce jmenovaný ministerstvem vnitra podobně, jako je tomu v dalších 17 obcích, kde také v říjnu volby kvůli malému zájmu nebyly.

Dodatečné volby se v únoru uskuteční také v 16 obcích. Správce bude dál řídit správu v obci Prameny na Chebsku, kde jsou bez zvolené samosprávy už více než rok. O vedení obce nejeví místní zájem kvůli dluhům ve výši desítek milionů korun. K volbám nepůjdou v únoru ani lidé v Řitonicích na Mladoboleslavsku, kde místní nedali dohromady dost kandidátů.

Kromě dodatečných voleb se budou v některých obcích konat také opakované volby či hlasování, pokud o tom pro porušení volebních pravidel rozhodly soudy. Podle dostupných informací by se mohly konat 8. ledna, kdy si budou podle webu ministerstva vnitra v nových volbách vybírat zastupitele obyvatelé Libhoště na Novojičínsku.