VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Boru mají schválený rozpočet

Nový Bor - Oproti loňskému schodkovému rozpočtu budou letos v Novém Boru hospodařit vyrovnaně. Schvalování rozpočtu proběhlo hladce.

19.1.2012 8
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

S vyrovnaným rozpočtem budou letos hospodařit v Novém Boru. Do kasy sklářského města v roce 2012 přiteče zhruba 173,1 milionů korun, v kolonce výdajů je pak částka 169,6 milionů korun.

Více než třímilionový plusový rozdíl pokryje splátky úvěrů na velké investiční akce z minulosti, Dům s pečovatelskou službou či vodovod, a Novoborští tak nemusí ukrojit ani korunu z běžných provozních výdajů. Schválení rozpočtu prošlo bez problémů, neboť jeho podoba nebyla pro zastupitele neznámá. Během dvou seminářů se sešli, aby si ujasnili případné kontroverzní body.

Do roku 2011 přitom v Novém Boru vstupovali s deficitním rozpočtem. Museli z vlastních prostředků předfinancovat investiční akce a dotace obdrží až letos.

„Loňské hospodaření jsme ukončili se schodkem 5,5 milionů oproti původně plánovaným 6,5 milionům korun. Podařilo se nám totiž urychlit příjem z některých dotací, zbývající dotace obdržíme v letošním roce,“ upřesnil vedoucí finančního odboru Jiří Anděl.

Dokončí Sklářské muzeum

Do rozvoje Nového Boru by mělo letos jít zhruba 16,3 milionů korun. Největší položkou bude přibližně pětimilionová investice na dokončení probíhající rekonstrukce a rozšíření objektu Sklářského muzea. Na opravy architektonicky cenné budovy, v níž sídlí zdejší základní umělecká škola, se počítá s částkou 3,5 milionu korun.

„Máme rovněž naplánovanou obnovu Lesního hřbitova, ta se konkrétně týká úpravy čestných hrobů a revitalizace zeleně. Vedle toho nás čeká pokračování vybudování protipovodňového varovného systému na Šporce, který bude fungovat na principu ultrazvukových čidel, jež automaticky ohlásí zvednutí hladiny vody,“ upřesnil vedoucí odboru rozvoje města Miroslav Jeništa.

Letos se bude pokračovat rovněž v investicích do školských zařízení. Peníze například půjdou na rekonstrukci osvětlení v základní škole v Arnultovicích, vytápění se zlepší v ZŠ praktická. Investice neminou ani DDM Smetanka, kde nejen novoborské děti tráví volný čas a osazením herních prvků a nového oplocení se dokončí loni zahájená kompletní rekonstrukce mateřské školy v Kalinově ulici.

Záležet bude na dotacích

Investovat se nebude jen v samotném Novém Boru, ale také v jeho spádových obcích. V Pihelu by měl zvýšit bezpečnost místních obyvatel nový chodník, v horní části obce se děti mohou těšit na nové hřiště.

Jak ale upozornil Miroslav Jeništa, veškeré naplánované akce budou záviset na tom, jak se radnici podaří získat dotace a v jaké výši.

Autor: Radmila Pokorná

19.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení