Vedení města s tím nesouhlasí, a protože nechtějí ponechat nic náhodě, obrátili se s žádostí o podporu na poslance a senátora zastupující Českolipsko.
„S takovým plánem nesouhlasíme,“ zdůraznil starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

„Případné zrušení LDN považuji za krok, který jde proti záměrům ministra zdravotnictví. Ten sice připouští snížení počtu nemocnic, ale hovoří rovněž o tom, jak některé nemocnice s aktivními lůžky budou transformované na zdravotnická zařízení s následnou péčí,“ připomněl Jaromír Dvořák.

Historie novoborské LDN sahá až do roku 1903, kdy se obce tehdejšího soudního okresu Nový Bor sloučily a vybudovaly nemocnici sloužící celému okresu.
V nynější léčebnu se nemocnice proměnila už v sedmdesátých letech minulého století. Zdravotnické zařízení má kapacitu zhruba šedesát lůžek a jsou do něj umísťovaní zejména pacienti z Novoborska.

V současné době je celý areál LDN kromě objektu LDN, kde jsou ještě dva domy, v nichž mají ordinace praktičtí lékaři, součástí NsP Česká Lípa a. s., jejímž vlastníkem je Liberecký kraj.

„Na jednání zastupitelstva se nám dostalo pouze obecné informace o případném zrušení LDN v Novém Boru,“ podotkla novoborská radní Eva Hladká. „Záměr rozhodně nevítáme, protože nemocnice historicky do našeho města patří. Byli bychom rádi, kdyby svému účelu nadále sloužila, nebo se změnila v jiné zařízení k péči o seniory. Proto nyní zjišťujeme, nakolik to bude možné. Blíže se v současné době nelze vyjádřit, jednání stále probíhají,“ uvedla Eva Hladká.

Je to jen možnost

„O zrušení LDN v Novém Boru není zdaleka rozhodnuto,“ zdůraznil Petr Pokorný, tiskový mluvčí NsP Česká Lípa a. s. „Úvaha vychází z ekonomické situace v našem zdravotnictví. Zrušení LDN v Novém Boru je pouze jednou z možností, jak ekonomickou situaci NsP Česká Lípa zlepšit.“

Ani úvahy neberou Novoborští na lehkou váhu, a tak požádali o podporu libereckého hejtmana Stanislava Eichlera, poslance Petra Skokana a senátora Karla Kapouna zastupující Českolipsko.