„Zajišťujeme vzdělávání úředníků, zaměstnanců i zastupitelů Nového Boru a všech spádových obcí, mimo jiné ze Cvikova, Kamenického Šenova, Krompachu, Okrouhlé nebo Svoru, ale například i zaměstnanců základních a mateřských škol nebo muzea,“ přiblížila Eliška Hrušková, manažerka novoborského eGON centra.

Projekt z 85 procent financuje Evropský sociální fond prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Z novoborského rozpočtu jde zbylých patnáct procent. Podle Elišky Hruškové dosud proběhlo sto kurzů, v nichž se proškolilo na sedm stovek lidí.

„Školení zajišťují pouze kvalifikovaní lektoři z řad zaměstnanců Městského úřadu Nový Bor, a to jak prezenční, tak e-learnigovou formou s využitím centrálního výukového programu Elev z Institutu pro veřejnou správu,“ sdělila Eliška Hrušková a dodala, že nabídka školení se neustále rozšiřuje na současných 43 kurzů.

Vzdělávacího projektu eGON centrum mohou města a obce Novoborska využít ještě necelý rok, ukončen totiž bude v září roku 2012.

Jana Maněnová