V obci, kde sídlí největší chovatel krůt a krocanů v ČR, chystají krůtí hody. Proběhne i soutěž o nejlepší krůtí řízek a na závěr celodenních oslav dorazí svatý Martin.

„Protože byl v loňském roce veliký zájem o pokrmy z krůtího masa, rozhodli jsme se také letos nenechat nic náhodě a milovníci dobrého jídla si tak přijdou na své u několika stánků. Ty nabídnou speciality jako burgery, klobásky, guláš nebo vývar,“ říká Filingerová z Podralského nadačního fondu ZOD Brniště, který společně s obcí Svatomartinský jarmark a hody pořádá. Novinkou letošního roku je řeznická show nebo vytápěné jídelní stany.

Další tipy na víkend najdete ZDE

Brány jarmarku se otevřou v 10.00 hodin v areálu Zátiší v Brništi. Během dne se představí skupina historického šermu Lepus z Libochovic. Pro dětské návštěvníky bude připraveno veselé představení, a to jak loutkové od Sváťova dividla, tak i hrané v podání divadelního uskupení Divadlo Krabice Teplice. Děti mohou navštívit také tvůrčí dílničky, pro dospělé nebude chybět nabídka svatomartinských vín, ale nejen jich.

Odpoledne vyrazí do ulic průvod v čele se sv. Martinem, který přijede na svém bílém koni a v čele průvodu návštěvníky povede přes zahradu Ekocentra Brniště směrem ke kostelu sv. Mikuláše a zpět do areálu i s lampiony.