Na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě se během pátečního odpoledne sjely desítky závodních vozů, které se slavného závodu letos účastní. Nejdříve se divákům představily legendy, po kterých následovaly posádky domácího šampionátu historických a současných vozidel. Symbolický start prvních dvaceti legend vložili pořadatelé do rukou starostky města Jitky Volfové.

Na sosnovském autodromu v podvečer odstartovala úvodní superspeciální rychlostní zkouška. Fanoušci přicházeli do areálu už od dvanácté hodiny a v průběhu odpoledne byly svahy i divácké tribuny téměř plné. Vysoké letní teploty diváky neodradily a naprostá většina zůstala v Sosnové až do večerní devatenácté hodiny, kdy na trať vyrazil Jan Skála s Citroënem C3 WRC, následovaný Janem Dohnalem s Fordem Focus WRC.

Tyto dva speciály soutěží pouze v Poháru pořadatele a před nimi bojovala o nejrychlejší čas první erzety špička našeho domácího šampionátu. „Tomu ale předcházel doprovodný program, během kterého mohli diváci sledovat představení účastníků mistrovství republiky historických vozů a také se svézt na místě spolujezdce. Ti nejzapálenější fanoušci si zakoupili svezení v několika historických i současných speciálech a podle jejich výrazů ve tváři soudím, že si to opravdu užili. Zejména v Audi S1 a v Citroënu WRC. Jsem rád, že přišlo tolik lidí a myslím, že i během celého víkendu bude návštěvnost padesátého ročníku Bohemky vysoká,“ nechal se slyšet ředitel Bohemia Rally, Petr Pavlát.

Úvodní okruhovou superspeciální rychlostní zkoušku vyhrál Dominik Stříteský o 1,7 vteřiny před Václavem Pechem. Třetí místo obsadil Jan Kopecký, který ztratil na druhého Pecha 1,1 sekundy.