Udělena byla také dvě mimořádná ocenění, a to ředitelce MŠ Špičák Janě Timové za dlouholetou obětavou práci a vynikající přínos pro výchovu a vzdělávání předškolních dětí a Michaelu Kašákovi ze ZŠ a MŠ Jižní za vynikající přínos pro vzdělání a sportovní rozvoj dětí.

„Jelikož ale vybrat mezi všemi nominovanými skvělými pedagogy jen jednoho je velmi náročné, rozhodla jsem se letos udělit i dvě mimořádná ocenění a vyzdvihnout tak práci více nominovaných. Ocenění ale zaslouží určitě všichni, proto také byli všichni nominovaní na slavnostní večer pozváni,“ sdělila českolipská starostka Jitka Volfová.

Zámek Vartenberk ve Stráži pod Ralskem.
V krajském kole soutěže Vesnice roku bodovaly i obce z Českolipska

Všichni nominovaní učitelé obdrželi na slavnostním večeru pamětní plaketu, pamětní list a především flash disk s videomedajlonkem, který o každém jednotlivém nominovaném natočil přímo s žáky a kolegy Rudolf Živec. Speciální plaketu si odnesli také Jana Timová a Michael Kašák. Vítězka soutěže získala šek na finanční odměnu na 10tis. Kč. Titul Českolipského pedagoga roku uděluje město od roku 2009. V loňském roce jej získala Vratislava Pluhařová ze ZŠ Sever, speciální ocenění za práci v zařízení pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury si převzala vychovatelka Pavlína Víchová ze ZŠ Špičák.

„Učitelé jsou lidé, kteří připravují naše děti na cestu do života. Vzdělávají je, vychovávají a inspirují k tomu, aby se jim v dospělosti dařilo co nejlépe. Jsou lidmi, kteří nám otevírají dveře poznání, rozvíjejí nadání a pomáhají pochopit zákonitosti duše, světa i vesmíru. Být učitelem je povolání krásné, ale nesmírně náročné, a proto si jejich práce každý rok zaslouží zvláštní ocenění,“ dodala Volfová.