Ještě vaše děti nevědí, jakou střední školu půjdou studovat? V České Lípě budou mít novou možnost. Od příštího roku bude v budově Obchodní akademie fungovat odloučené pracoviště SZŠ a VOŠ zdravotnické v Liberci. Nabídne dva studijní obory praktická sestra a ošetřovatel.

TEORIE I PRAXE

Včera poprvé přímo v budově akademie seznámili zaměstnanci liberecké školy veřejnost s jejich plány. „Vzniknou tady dvě učebny kmenové, ve kterých bude probíhat výuka všeobecných předmětů, ty budou uzpůsobeny pro třicet žáků. Ve druhém patře budovy budou dvě odborné třídy, kde bude probíhat praktická výuka. Při praxi budou žáci rozděleni do více skupinek,“ popisuje ředitelka zdravotnické školy Jana Urbanová.

Na prvním dnu otevřených dveří byl zájem o školu evidentní. Budoucí studenti sem chodili samostatně, ale i s rodiči. „Výhodou určitě je, že by obor zdravotní sestry mohla studovat tady a nemusela by dojíždět, nebo zůstávat na intru, zatím o škole vážně uvažujeme,“ říká jedna z příchozích maminek.

SPOLUPRÁCE

Záměr školy velice vítá českolipská nemocnice, které by mohl v budoucnu pomoci hlavně se získáváním nových zaměstnanců. Právě sester je v Lípě dlouhodobě nedostatek. „Žákům nově vznikající školy nemocnice poskytne veškerý servis, a to jak v průběhu studia, tak také po jeho ukončení z pozice stabilního zaměstnavatele v regionu,“ uvedl generální ředitel nemocnice Pavel Marek. V průběhu studia zajistí nemocnice na svých odděleních praxi a studentům 3. a 4. ročníků je připravena nabídnout stipendia.

Zdravotnická škola chystá v České Lípě ještě jeden den otevřených dveří, a to ve středu 17. ledna 2018.