První burzu uspořádala komora ve spolupráci s Městem Česká Lípa, úřadem práce a Centrem pro integraci cizinců v Libereckém kraji loni v květnu. „Téma je to stále aktuální, proto jsme se rozhodli akci zopakovat a doplnit o další nabídku služeb. Reagujeme na stávající situaci s ukrajinskými uprchlíky, kterým Česká republika poskytuje azyl v důsledku ruské invaze na Ukrajině,“ říká předseda OHK Česká Lípa Petr Skokan.

Podle něj je nutné uprchlíkům nadále pomáhat, a to nejen se za začleněním na trhu práce. „Rodiny, které našly své pracovní uplatnění a bydlení, dále řeší vzdělávání dětí, odklady nástupů do škol. Máme zpětnou vazbu o problémech s uznáním invalidity, nedostatkem lékařské péče, který je bohužel problémem i pro české občany,“ dodává Skokan.

V českolipské Hrdličce proběhla burza práce.
V českolipské Hrdličce proběhla burza práce, uprchlíkům pomáhal tlumočník

Kromě zaměstnavatelů budou na burze nabízet své služby i Dobrovolnické centrum ADRA, Charita Česká Lípa, Pedagogicko-psychologická poradna Česká Lípa nebo Mateřské centrum Pumpkin. „Loňský zájem ze strany uchazečů, dále i zapojení firem, nás velmi mile překvapil. Doufáme, že akce bude opět přínosná," podotýká Skokan.

Zapojit se stále mohou i další zaměstnavatelé. Stačí dodat prezenční materiály s nabídkou práce, které si mohou zájemci odnést, a to do sídla OHK ve Ville Hrdlička v Děčínské ulici, kde burza v úterý 7. února proběhne.