Díky zpracované podrobné studii zná město Česká Lípa budoucí podobu parku. Budou v něm prvky nejen pro skateboarding, ale také pro stále oblíbenější parkour. Nyní se zpracovává prováděcí projektová dokumentace, zhotovitele stavby chce město soutěžit na jaře příštího roku.

„Máme podanou žádost o stavební povolení. Jakmile bude hotová prováděcí projektová dokumentace, vyhlásíme soutěž na zhotovitele stavby. Pokud vše dobře půjde, skatepark začneme stavět do poloviny příštího roku. Už na podzim by si tak jezdci mohli užít nového skateparku. Věřím, že vše stihneme ještě za dobrého počasí,“ uvedl místostarosta České Lípy Martin Brož.

Skatepark byl v České Lípě vybudován v roce 2005. Rok poté přibyla ke stávajícím překážkám také mini rampa a park se dočkal rekonstrukce. Umístěn byl původně před Sportareálem v Barvířské ulici. Na současné místo za Sportareál blíž k estakádě silnice I/9 park město přesunulo v roce 2013.

Aktuální pohled na místo budoucího nového skateparku v České Lípě.
Brusle, koloběžky a „skejty“ v první roli. Lípa chce postavit moderní skatepark

Projektovou dokumentaci nového skateparku zpracovává firma U/U Studio Praha, která před několika lety zpracovala také ověřovací studii plánovaného skateparku. Zakázku firma získala za 935 tisíc korun. V novém skateparku budou betonové překážky pro začátečníky i pro pokročilé. V parku samozřejmě nebudou chybět ani lavičky, odpadkové koše, nové osvětlení a také překážky pro velmi oblíbený parkour.

„Jezdci, kteří nyní využívají současný areál skateparku, se na nás obraceli a prosili nás o obnovu parku. Zároveň si uvědomujeme, že ve městě chybí hřiště pro starší děti, proto jsme vyslyšeli přání rodičů, ale i Domu dětí a mládeže Libertin a rozhodli se nový skatepark postavit,“ doplnila starostka České Lípy Jitka Volfová.

Sportoviště bude rozdělené do dvou částí. Větší bude sloužit jako skatepark a menší jako plocha s překážkami na parkour. Aby si jejich návštěvníci navzájem nepřekáželi, budou navíc obě místa oddělena zelení. V parku nebude chybět ani základní sociální zázemí.