Oblíbený moderátor Aleš Cibulka návštěvníkům loňských slavností slíbil, že nám tu Lucii konečně přiveze… a i když mu to možná mnozí věřili jen na půl, zdánlivě nemožné stalo se skutečností a my v Dubé přivítáme Lucii Bílou.

Na to, jaké bylo, nalákat mnohonásobnou zlatou slavici do Dubé, jsme se zeptali přímo Aleše. „S Luckou jsme hledali volný termín už několik let dopředu a nikdy to vzhledem k její vytíženosti nevyšlo. Letos jsem ji ale pro nás zarezervoval dlouho dopředu, takže to klaplo a mám z toho ohromnou radost. Evička Pilarová měla Lucii moc ráda a tak na ni budeme mít šanci zavzpomínat. Takže moji milí Dubáci, sezvěte známé i příbuzné, protože V DUBÉ BUDE LUCIE BÍLÁ!!! A já si moc vážím toho, že pozvání přijala. Jak vidíte, není to žádná nafrněná slavice, ale holka z Otvovic!“ popsal Aleš Cibulka, který bude městské slavnosti moderovat již po dvanácté.

Celodenní program, který je na sobotu 1. 7. připraven, se odehraje na autobusovém nádraží a zahájen bude v 10.15. Jako první se divákům představí mažoretky Queens ze Štětí, po nichž vystoupí místní karatisté z Karate Klubu Beringin, zástupci dubské pobočky ZUŠ, šermíři s pohádkou nejen pro děti a ve 13 hodin pak Patrola – Šlapeto. Ve 14 hodin si na své přijdou hlavně děti, které budou mít možnost zabloudit si v pěně, kterou pro ně připraví hasiči.

Letní slavnosti města Dubá.
Tipy na víkend: Přivítejte léto na Škole rocku, slavnostech v Dubé nebo na zámku

V 15 hodin převezme otěže zlatá slavice Lucie Bílá s Petrem Maláskem. Těšíme se nejen na její krásné písně, ale i na to, že díky ní načerpáme aspoň trochu z její neuvěřitelné energie. O hodinu déle se dozvíme, kdo správně odpověděl na soutěžní otázku a vyhrál jednu z mnoha hezkých cen, o které budeme soutěžit. V 17 hodin nás roztančí kluci z kapely Lithium, po nichž vystoupí Katapult Revival. Po pořádné hudební náloži se divákům opět předvedou šermíři. Ve 20 hodin se o další hudební zážitek postará kapela Vladimír Band a program po 22 hodině uzavře ohňostroj a ohňová show.

Celý den budou k dispozici prodejní stánky s nejrůznějším sortimentem a zábavní atrakce, s nimiž opět přijede Lunapark Tříska. A pozor, pro ty, kdo si budou chtít po dlouhém sezení protáhnout tělo, bude připraven i orienťák.

Všichni jsou srdečně zváni, tak na viděnou na slavnostech.

(mar)