Do odvolání je uzavřená silnice III. třídy č. 26844 v úseku od silnice I/9 do Dolní Světlé. Silničářům se během čtvrtka podařilo zprůjezdnit další silnice v regionu, které nebylo možné kvůli sněhu projet. Ve čtvrtek dopoledne se otevřela komunikace z Kamenického Šenova do Slunečné a v pět odpoledne už měli motoristé volnou cestu i z Práchně na Polevsko.

V Libereckém kraji přes noc přibyl další sníh. Nákladní auta kvůli němu opět neprojedou hraniční přechod do Polska v Harrachově a neprůjezdných od čtvrtka zůstává i několik silnic v horských částech kraje. Problémy kvůli sněhu jsou opět i na železnici. Například trať z Tanvaldu směrem na Kořenov je totiž zafoukaná.

Podle dispečera společnosti Silnice LK Karla Nováka přes noc v horských částech Libereckého kraje napadlo i přes 30 centimetrů sněhu. Uzavřeno v kraji zůstává šestúseků na silnicích nižších tříd.

Například v Harrachově situace mírně zlepšila, i tak je ale stále průjezdný jen pro osobní auta a autobusy. "Někteří řidiči nákladních aut nepochopili, že je Harrachov zavřený, a na Harrachov jedou. Tím pádem asi čtyři kamiony uvízly, protože nerespektovaly značky," dodal Novák. Odstavený kamion ráno stojí i na silnici u Rychnova u Jablonce nad Nisou.

Mezi Tanvaldem a Kořenovem je zavátá železniční trať mezi zastávkami Desná-Riedlova vila a Kořenov. Se zprůjezdněním se počítá až po poledni. Vlaky ráno nejezdí ani na železnici mezi Libercem a Frýdlantem.

Upozornění pro motoristy:

• Vlivem silného větru mohou vznikat na otevřených úsecích silnic sněhové jazyky nebo závěje.
• Přes noc napadlo v nižších polohách 5-15 cm nového sněhu v horských oblastech 20-30 cm.
• Stav silnic III. tříd , které jsou udržovány inertním posypem se může během dne velice zhoršit díky výraznému oteplení. V najeté vrstvě sněhu se budou vytvářet hluboké koleje. Na těchto úsecích se bude pohybovat naše technika se šípovými pluhy.
• Doporučujeme vyjíždět do horských oblastí se zimní výbavou, zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu, sněhové řetězy.

s využitím ČTK