Nejmladším školákům předala pamětní listy, který jim bude připomínat významný den jejich života, knihu pohádek, desky s blokem a také třídního maskota – růžového slona.

Po slavnostním aktu si předsedkyně Poslanecké sněmovny prohlédla budovu školy a v aule se setkala i s ostatními žáky. Nebylo to jejich první vzájemné setkání.

Děti z kravařské základní školy se v loňském roce obrátily na Miroslavu Němcovou s prosbou, aby podpořila jejich žádost o udělení Nobelovy ceny míru siru Nicolasi Wintonovi. „Je nesmírně povzbudivé setkat se s tak mladými lidmi, kteří přemýšlejí o historii, společenském dění, o něco usilují a aktivně pro to něco dělají. Je to to nejlepší poselství, které předáváte svým novým malým spolužákům,“ pozdravila děti Miroslava Němcová.

Po prohlídce školy, návštěvě třídy a památečním podpisu na zeď třídy proběhla malá tisková konference, kde se hlavního slova ujala redakce školních novin Kravinky. Součástí návštěvy předsedkyně Sněmovny v Kravařích bylo i setkání se starostou města Vítem Vomáčkou, zastupiteli města a s představiteli místních podniků a institucí.

Miroslava Němcová v Kravařích převzala dar v podobě skleněné tavené plastiky s pískovaným motivem Vísecké rychty. Tuto plastiku pro obec vyrobili žáci a učitelé Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově. Zástupce ředitele SUPŠS František Janák, který byl k tomuto slavnostnímu předávání pozván, při té příležitosti předal paní předsedkyni dar v podobě broušené křišťálové mísy, kterou vytvořila žákyně školy Romana Kučerová.