Právě noví vlastníci pozemků se obrátili na místní radnici s prosbou, zda by je nepodpořila tím, že se s nimi rozdělí o náklady související s výstavbou inženýrských sítí. „Uvědomují si, že je pozemek stál jen sto korun za metr čtvereční. Ale aby mohli vůbec začít se stavbou, je třeba zavést vodu, plyn a další sítě a s tím jsou spojeny další finanční výdaje,“ vysvětloval zastupitelům starosta Kamenického Šenova Ota Raiter.
Ten zároveň upozornil, že je o parcely zájem a i v současné době se prodávají dobře. „Je třeba proto podpořit nové majitele, aby mohli začít se stavbou svých domků co nejdříve,“ apeloval Ota Raiter a upřesnil, že z devatenácti pozemků jich už osm prodali a na další mají vážné zájemce.
„My zasíťujeme pouze volné parcely. O to pak navýšíme jejich prodejní cenu a zároveň tím zabráníme případným třenicím,“ doplnil Ota Raiter. „Navrhuji, že vytvoříme sdružení stavebníků a na naše náklady necháme vypracovat projektovou dokumentaci.“
Šenovské zastupitele zajímalo, s ohledem na letošní problémový rozpočet, kolik peněz by město muselo do projektu vložit. „Současní vlastníci si zaplatí za svoje parcely a naše výlohy uhradíme z peněz přijatých za prodej pozemků,“ vysypal řešení z rukávu starosta.
V souvislosti s tím také připomněl, že po zasíťování bude vodovod a plynovod převeden na dodavatele těchto médií. Z tohoto příjmu by pak mohli nechat vybudovat komunikace a chodníky.
„Myšlenka, kdy města zasíťují pozemky určené na výstavbu rodinných domů, vybudují chodníky, komunikace a osvětlení, se mi líbí. Tím, že vychází vstříc zájemcům o vlastní bydlení, jim roste počet obyvatel, a to my potřebujeme,“ souhlasil s návrhem Jaroslav Andrysík.