„Na trh vstoupí s novým jízdním řádem 12. prosince,“ řekl generální ředitel ČSAD Semily Tomáš Roubiček. Cílem společného projektu je podle něj snížení provozních nákladů obou společností, zlepšení dopravní obslužnosti regionů a zejména zvýšení komfortu cestujících v autobusové dopravě.

Společný projekt už podle Roubička schválily valné hromady obou společností. Spojením vznikne dopravce s 800 pracovníky, který se bude zaměřovat především na oblasti středních, severních a východních Čech.

Firma bude mimo jiné zajišťovat městskou dopravu v Jablonci nad Nisou a České Lípě, meziměstskou a zájezdovou dopravu. ČSAD Semily patří do desítky největších autobusových dopravců v zemi. Zajišťuje dopravu nejen na Semilsku, ale také v sousedních krajích Královéhradeckém a Středočeském, provozuje i městskou dopravu v České Lípě.

Autobusy ČSAD Semily jezdí také na Šluknovsku nebo v oblasti Českého středohoří. Firma má 270 autobusů, předloni dosáhla celkových výnosů téměř 570 milionů korun.

ČSAD Jablonec se stovkou autobusů zajišťuje městskou dopravu v Jablonci nad Nisou a regionální dopravu na Jablonecku. Původními majoritními vlastníky byli manažeři podniku Miloslav Fibiger a Jan Fabinyi. V roce 2008 uskutečnila firma zakázky za 93,647 milionu korun a skončila s více než pětimilionovou ztrátou. Navzdory tomu projevila zájem o akcie firmy také společnost Arriva.

Majoritní balík 67,5 procenta akcií ale před více než rokem získala právě společnost ČSAD Semily. Postupně navýšila svůj akciový podíl na 90 procent.