Dobrovolníci budou bezplatně jezdit pro klienty Domova seniorů v Dolní Libchavě, pro klienty Alzheimer centra a Slunečního dvora v České Lípě. „Hlavní myšlenka, která mě inspirovala tento projekt dotáhnout do konce, byla doba koronaviru, kdy senioři a zdravotně postižení byli po dlouhou dobu zavření v domovech,“ řekl u příležitosti zahájení provozu vedoucí pobočky ADRA Česká Lípa Petr Máška.

Odlehčený model triobike taxi z Dánska připomíná trojkolku, která má v přední části dvě kola a sedátko s přístřeškem pro 2 osoby, teplou dekou a prostorem pro odložení zavazadel, vzadu sedí dobrovolník, který rikšu řídí. Výhodou je silný elektromotor, který pomáhá šlapajícímu při rozjezdu a v kopcovitém terénu.

„To se bude hodit například na cyklostezce Varhany, kde už elektrorikša absolvovala zkušební jízdy. Speciální zařízení je považováno za kolo, tudíž je možné ho provozovat jak na silnicích, tak na vyznačených cyklostezkách", dodal hlavní iniciátor projektu a dobrovolník ADRY Česká Lípa Radek Bín.