Desítky centimetrů nového sněhu, které na svazích přibyly, správcům sjezdovek přidělávají práci. Lyžaři jsou ale spokojeni. Nejvíce sněhu nyní hlásí krkonošská střediska, kde jej v posledních dnech přibylo i přes půl metru.

Například středisko v krkonošské Rokytnici nad Jizerou nyní sněhu hlásí 150 až 250 centimetrů. "Máme s tím zvýšené náklady, protože pořád rolbujeme a pořád padá, ale jinak jsou podle mě podmínky na lyžování úplně ideální," uvedl Petr Ceé, ředitel Spartaku Rokytnice, který vleky provozuje.

V Rokytnici podle něj během uplynulých dvou dní napadlo až 60 centimetrů nového sněhu a výbornými podmínkami se může pochlubit i nedaleký Harrachov. Tamní areál sněhu uvádí 120 až 180 cm.

Přes metr sněhu leží na sjezdovkách ve Skiareálu Luž v Horní Světlé. Vlek je v provozu každý den od 9 do 16.30 hodin, v sobotu až do 19.00.

Podmínky jsou díky čerstvé sněhové nadílce vynikající i na libereckém Ještědu. "Musíme hodně uklízet, například parkoviště, ale lidi to neodrazuje," uvedl Miroslav Pecháč ze Sportovního areálu Ještěd. Středisko má sněhu 80 až 110 centimetrů, nedaleký Obří sud Javorník 40 centimetrů až půl metrů.

Některá střediska jsou v těchto dnech kvůli sněhu na silnicích hůř přístupná, o víkendu by však podle provozovatelů zimních areálů měly být podmínky lepší. Dobrou návštěvu čeká i Pavel Bažant, ředitel společnosti Ski Bižu, která provozuje jizerskohorské areály na Tanvaldském Špičáku, na Severáku a v Bedřichově. "Za dva dny tady spadlo 40 čísel prašanu," láká.

Ski areál Tanvaldský Špičák má sněhu na sjezdovkách 70 až 140 centimetrů, areál v Bedřichově 80 až 130 centimetrů a středisko na Severáku dokonce až metr a půl. Běžkaři můžou vyrazit například na Jizerskou magistrálu. Čekají je desítky kilometrů tras upravených rolbami.

Běžkaři mohou vyrazit na tratě kolem Polevska. Nadšenci z místního běžeckého oddílu před víkendem upravili několik okruhů. Více informací o jednotlivých tratích a mapu NAJDETE ZDE.