Domov nestálo pořízení ani korunu, vše uhradili dobrovolní dárci z řad podnikatelů a obcí.

Přesněji řečeno, úplně zadarmo to nebylo, Sociální služby mají vozidlo od zprostředkovatelské agentury pronajaté na šest let za jednu korunu ročně.

Reklamní agentura Kompakt se zařizováním vozidel pro potřebné instituce zabývá již delší dobu. Charitám, domovům důchodců, dětským domovům a dalším sociálním službám a neziskovým organizacím po celé republice již takto agentura předala stovky automobilů. Ročně předají padesát až šedesát automobilů.

„Vozidlo bude určeno na rozvoz obědů pro sociální službu," říká ředitel Sociálních služeb Mimoň Jiří Tichý s tím, že obědy nevozí, jen po Mimoni, ale mají klienty i v obcích Ralsko, Noviny pod Ralskem, Pertoltice, Velký Grunov či Brniště.

Jak to funguje?

„Vytvořili jsme systém, který funguje díky firmám, které si kupují reklamní plochy na vozidlech. Ten umožnil různým druhům ústavů a institucí vozidla získat," říká Alena Knorková, oblastní vedoucí firmy Kompakt. Znamená to, že agentura osloví podnikatele, kteří za příspěvek v průměrné výši deset tisíc korun následně mají na automobilu své logo.

„Je to již třetí vozidlo, které jsme díky příspěvkům podnikatelů získali. Prvnímu bude příští rok už šest let," říká Jiří Tichý.