Dojet si z Letné na nákup do supermarketů v Husově ulici bude v příštích měsících pro lidi v Mimoni znamenat, že se projedou zadem přes Srní potok a Vranov. Stejná cesta čeká i na řidiče, kteří jezdí na Mnichovo Hradiště přes Mimoň. Začátkem prázdnin ve městě totiž vypukne první etapa z naplánované opravy části města od Poštovního mostu po přejezd na Pražské ulici za 70 milionů korun.

Podle mimoňského starosty Františka Kaisera budou práce bez zimní přestávky trvat téměř rok.„Víme, že komplikace budou nepříjemné, ale na stavbě bude maximální počet dělníků a techniky, aby vše proběhlo v termínu," ujistil František Kaiser s tím, že práce by mohly probíhat i o víkendu.

Rozsáhlá rekonstrukce začne ve středu 3. července opravou Poštovního mostu u mimoňského kulturního domu. Následovat bude humanizace Husovy a Pražské ulice, která bude zahrnovat kompletní opravy silnice, chodníků, veřejného osvětlení, vodovodu, kanalizace a výstavbu kruhového objezdu, který nahradí nepřehlednou křižovatku u Dřevěnky. „Firma by vše měla stihnout za 302 dny," doplnil Kaiser.

Investorem stavby za 70 milionů korun je Liberecký kraj, Severočeské vodovody a kanalizace a město Mimoň. To přispěje zhruba 6 miliony korun, zbývající část uhradí kraj z dotace Regionálního operačního programu. „Stavba bude probíhat po etapách. Do začátku zimy bychom chtěli mít hotový most a Husovu ulici," upřesnil Kaiser.

S tím souvisí uzavírka zmíněného úseku. Aktuálně se dolaďuje objízdná trasa pro osobní auta. „Povede přes Srní potok, kde zpevníme místní komunikaci, a Vranov na Mimoň. Pro kamiony bude ale uzavřená," zdůraznil František Kaiser s tím, že kvůli zásobování dvou marketů v Husově ulici provizorně položí betonovou cestu u Dřevěnky. „Ta bude do poslední chvíle průjezdná," dodal František Kaiser.

Objízdná trasa pro osobní auta je naplánovaná přes Srní potok a Vranov do Mimoně. Objížďka bude trvat několik měsíců kvůli opravě mostu u kina a Husovy ulice.