“Dozorčí rada nemocnice v pátek stanovila zadávací podmínky výběrového řízení na funkci generálního ředitele českolipské nemocnice,” uvedl Zdeněk Bursa. Termín odevzdání přihlášek je 27. července 2009. Nového ředitele bude vybírat třináctičlenná komise dvoukolově. „Datum jmenování bude nejpozději k 1. listopadu,“ upřesnil radní Libereckého kraje.

Zmínil také skutečnost, že českolipská nemocnice dál zůstává akciovou společností, i když volební program ČSSD proklamuje existenci jedné veřejné neziskové nemocnice v každém okrese.

„Nutnost změny právní formy byla deklarovaná kvůli obavám z možných nepatřičných majetkových operací. Ta se ale díky volebnímu výsledku míjí opodstatněním, proto v současné době není na stole žádná varianta změny právní formy nemocnice s poliklinikou,“ řekl Zdeněk Bursa.

Velkou bolestí českolipské nemocnice je její technický stav. Podaří se krajské vládě nalézt zdroje na rozsáhlejší a léta odkládanou rekonstrukci?
„To je otázka nejen pro dozorčí radu a krajskou vládu, ale v této chvíli i pro nové vedení NsP a jeho koncepci, která bude jedním z hlavních posuzovaných kritérií výběrového řízení. Nezastírám, že finance jsou a budou velkým problémem, se kterým se v současné ekonomické recesi budeme muset vypořádat. Pokud ovšem chceme kvalitní lékařskou péči, musíme se k tomu postavit čelem, i když nepůjde vše hned.“

Radní Bursa zároveň ujišťuje, že je v zájmu vedení kraje mít na Českolipsku lékařskou péči co nejkvalitnější a ve všech oborech.