Konec čekání a cestování po kraji. Českolipská Nemocnice s poliklinikou (NsP) příští týden obnoví plánované chirurgické operace, které musela před čtrnácti dny stopnout kvůli nedostatku lékařů. Pacienti tak museli čekat nebo vyhledat péči v jiné nemocnici. Především liberecká chirurgie tak v posledních dnech praskala ve švech.

Na chirurgii v Lípě chyběli čtyři lékaři a také primář. „Příští týden nastoupí do čela chirurgického oddělení Tomáš Verner. Kromě nového primáře posílí tým také další lékaři z Krajské nemocnice v Liberci, kteří budou do České Lípy na domluvené výkony dojíždět," uvedla Kateřina Amrichová, referentka strategie a marketingu. Chirurgie tak svými výkony znovu pokryje jak plánované, tak akutní zákroky.

Nemocnice si od nového primáře slibuje, že stabilizuje oddělení, přivede do týmu nové lékaře a zajistí rozvoj především laparoskopických operací.

Obnoví i poradnu

Lékaři dlouhodobě chybí na většině oddělení českolipské nemocnice. Zařízení by potřebovalo zhruba i dvě desítky sester a ošetřovatelů. K omezení došlo jen na chirurgii, kde byla situace nejhorší. Od příštího čtvrtka bude pacientům opět k dispozici také indikační poradna. V běžném provozu jsou zachovány další poradny, proktologická, mammologická a urologická.

„Nástup nového primáře chirurgie přináší převedení avizované spolupráce s Krajskou nemocnicí Liberec do praxe," uvedl ředitel pro zdravotní obory Lubor Picmaus. Právě lepší spolupráci s libereckou nemocnicí si slibuje Liberecký kraj coby vlastník NsP od nového vedení českolipského zařízení.