Nové kluziště, kde by si na své měli přijít příznivci rekreačního bruslení i ledního hokeje, je už téměř připravené. Čeká se jen na to, až přijde mráz. „Veřejnost pak bude moct na zamrzlém koupališti bruslit zdarma,“ informovala mluvčí novoborské radnice Jana Maněnová.

Město a místní tělovýchovná jednota Jiskra letos zázemí pro bruslaře společně chystají poprvé. Velké přípravy začaly v Novém Boru už před několika týdny.

Během nich například položili kabely a přichystali v areálu koupaliště osvětlení, aby bylo možné bruslit i za tmy. V okolí vodní plochy se muselo také důkladně uklidit.

„V současnosti je vše nachystáno, aby mohla proměna koupaliště na kluziště zdárně proběhnout. Čekáme v podstatě jen na to, až začne mrznout,” uvedl vedoucí oddělení technických služeb a komunálního odpadu městského úřadu Petr Škop.

Doplnil, že příznivci zimních sportů v areálu najdou i potřebné zázemí včetně občerstvení s horkými nápoji. Nějaký čas si ale ještě asi budou muset počkat. Podle měsíční předpovědi se totiž výraznější pokles nočních i denních teplot čeká až po Novém roce.