Průběhem večera bude provázet autor a pořadatel ceny Ď Richard Langer, o doprovodný program se postarají žáci novoborské ZUŠ. Město Nový Bor nominovalo na městskou cenu Ď místního patriota a podporovatele tradic Josefa Doškáře za aktivity, jimiž přispěl a stále přispívá k udržování důležitých historických událostí v paměti města a jeho obyvatel.

Oproti předchozím ročníkům se letos poprvé konalo městské kolo i v České Lípě, čímž se zvýšil počet nominovaných na krajské ocenění. O to se budou ucházet například zakladatelka Regionální organizace zdravotně postižených Liberec Anna Olšová, zakladatelka liberecké organizace Roska Ilona Olžbutová, Marie Plischová z liberecké organizace Arcus či společnost Preciosa, a.s.

Úspěšné Zemlinského kvarteto, které pravidelně koncertuje v Čechách i v zahraničí, představí v České Lípě program složený z děl hudebních velikánů Antonína Dvořáka i Wolfganga Amadea Mozarta.
Cyklus nabídne věhlasné smyčcové kvarteto

Cena Ď je celorepublikový projekt, který letos již po osmnácté vyzdvihne mecenáše, dobrodince i „obyčejné“ lidi za obětavou a nezištnou pomoc druhým, kteří přispívají k rozvoji občanské společnosti. Nový Bor se do projektu zapojil v roce 2011, v následujícím ročníku se stal generálním partnerem za Liberecký kraj. Krajskou Cenu Ď si v předchozích ročnících z Nového Boru odvezla například herečka Květa Fialová za podporu seniorů, rozdávání lásky a síly poprat se i s nepřízní osudu, nebo Nadační fond Lasvit.

Z titulu generálního partnera Nový Bor navíc vyhlašuje i zvláštní, městskou, cenu Ď. „Máme celou řadu osobností, které nezištně a s nadšením pomáhají lidem kolem sebe, zasloužily se o něco významného či užitečného, a za to si zaslouží veřejná slova poděkování,“ říká starosta Nového Boru Jaromír Dvořák, který je zároveň členem krajského a městského Kolegia ceny Ď.

Cenu Ď Nového Boru získala farářka Eliška Raymanová (vpravo).
Kdo myslí na jiné? Hledají se kandidáti pro Cenu Ď

Vítězové krajských kol se poté utkají v kategorii GRAND PRIX Ď 2017, stejně tak všechny ostatní nominace postoupí v rámci svých kategorií do celostátního finále, které se uskuteční 7. června ve Stavovském divadle v Praze.