„Komiksem Noční lovci na Ortelu město vzdá hold práci obou osobností, téměř renesančních, jejichž život byl po většinu času spjat s Novým Borem,“ informoval novoborský starosta Jaromír Dvořák.

Jejich společný rukopis nese i kniha Pověsti z kraje uhlířů a sklářů, kterou město Nový Bor vydalo v roce 1995. Autorem knižních textů je Vladislav Jindra, kresbami knihu doprovodil Jan Vobr. Kniha je souborem lidových vyprávění situovaných v místním regionu.

Vladislav Jindra zpracoval v knize literární formou lidová vyprávění tak, jak je slýchal od svého tatínka. Mezi místy opředenými lidovou tvořivostí jako jsou Sloup, Prysk, Svojkov, Polevsko, Pihel a další. A právě na vyprávění Noční lovci na Ortelu zpracované komiksovou formou se mohou lidé těšit. „Jan Vobr oslavil v únoru 2022 osmdesáté narozeniny, Vladislav Jindra, který jako historik velmi často zmiňoval význam osmičkových výročí pro české dějiny, by 88 let oslavil 8. 8. 2022. Osud nám však nedopřál toto významné životní jubilem oslavit společně s ním,“ dodal Dvořák.