„Díky velkému množství zakázek zvažujeme rozšířit kapacity dekorací v Novém Boru a Karolínce,“ potvrdil výrobní ředitel Crystalexu Miroslav Šebesta. Půjde jak o automatické, tak i ruční zdobení.

Zároveň dodal, že o tomto kroku definitivně nerozhodli, neboť je spojený s finančními náklady. Nicméně on sám věří, že v Novém Boru i Karolínce opět přibudou další pracovní místa.

Výroba v Novém Boru se rozjela v lednu letošního roku, před několika dny tu uvedli do provozu další dvě automatické linky. Celkem ve sklárně pracuje tři sta třicet zaměstnanců. Firma představila nové dekory na letošním veletrhu Ambiente 2010 ve Frankfurtu nad Mohanem. Podle jednatele Jiřího Hudery o ně je zájem.

Prvním produktem, který v Crystalexu začali vyrábět, je symbolicky nápojová souprava Claudia od výtvarníka Miloše Matouška, jejíž první kusy sjely z linek v roce 1974.

Tento soubor se v průběhu dalších desetiletí stal natolik oblíbeným, že se v počtu vyrobených kusů zařadil mezi nejprodávanější soubory v celosvětovém měřítku.