Na hladinu zdejší požární nádrže ve sportovním areálu vyjedou v jednu chvíli stovky papírových lodiček a poženou se za velkým rekordem. Prysk se totiž rozhodl obohatit svou vyhlášenou letní akci Léto s Pryskem, letos zaměřenou na téma Ostrov pokladů, a s pomocí svých obyvatel chce docílit oficiálního rekordu.

„Spojili jsme se kvůli tomu s pelhřimovskou agenturou Dobrý den, aby to byl oficiálně zaregistrovaný rekord a kvůli tématu Ostrav pokladů jsme se rozhodli pro papírové lodičky. Každý návštěvník, který na Léto s Pryskem dorazí, bude moc vyrobit libovolný počet loděk a ty by pak měly být v jeden čas vypuštěny na hladinu naší nádrže," popsal starosta Prysku Jan Sviták.

O tak frekventovanou lodní dopravu se zatím nikde jinde nepokusili. „Víme, že se někde vypouštěly parníčky. Ale my budeme mít lodičky, takže v tom to bude změna," smál se starosta Prysku. „Minimálně bychom měli vypustit pět set loděk, ale já doufám, že to bude ještě o dost víc."

Během Léta s Pryskem bude v akci i zdejší výtvarná dílna, která kromě jiného bude mít právě na starosti evidenci lodiček. „Loďky se budou shromažďovat na jednom místě, budou očíslované a v půl šesté přijde jejich velký čas," doplnil starosta Sviták.

Léto s Pryskem začne příští sobotu ve 13 hodin a potrvá až do večera.