Městu se totiž podařilo dohodnout s Českou poštou na zřízení výdejního místa, které vznikne v budově Místního centra pro setkávání v městské části Kuřívody. „K tomuto kroku nás vedla snaha zlepšit služby pro občany," řekl ČTK starosta Ralska Miroslav Králík.

Místní centrum setkávání vzniklo před osmi lety rekonstrukcí bývalé fary. Objekt postavený podle historických pramenů už ve 13. století byl ale po působení sovětských vojsk v tak špatném stavu, že z původní stavby zůstal zachován jen půdorys a metr silné kamenné obvodové zdivo z místní opuky. Rekonstrukce objektu stála 16 milionů korun, od roku 2007 slouží jako spolkový dům.

Nové výdejní místo pošty zjednoduší podle starosty lidem ve městě život. Pro zásilky, které se pošťákům nepodaří doručit, už nebudou muset na poštu do vzdálené Mimoně. Poštovna v Kuřívodech bude otevřena denně od 8 hodin včetně sobot a nedělí. Ve všední dny bude otevřeno až do 17 hodin s přestávkou mezi 11. a 13. hodinou. O víkendech bude služby poskytovat jen dopoledne.

Pošta nebude sloužit jen k vydávání nedoručených zásilek, ale bude odtud možné poslat dopisy i balíky v rámci Česka i do zahraničí, a to včetně cenných zásilek. Přijímat tu budou poštovní poukázky, složenky i platební doklady SIPO. Součástí služeb bude i prodej cenin. „Pro městské části Hradčany, Ploužnice, Hvězdov, Boreček, Jabloneček a Svébořice zůstává ukládací poštou úřad v Mimoni," upozornil starosta.

Ralsko s více než 2000 obyvateli je co do rozlohy největším městem v Libereckém kraji. Tvoří ho devět obcí, které se rozkládají na ploše více než 17.000 hektarů v bývalém vojenském újezdu Ralsko.(čtk)