Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V zimě uklízejí sníh, v létě se starají o zeleň

Českolipsko – V ulicích měst a obcí se postupně objevují pracovníci, kteří vykonávají veřejně prospěšné práce. V nejbližších dnech jich bude přibývat.

14.2.2010
SDÍLEJ:

Lidé, vykonávající veřejně prospěšné práce, nyní začali s odstraňováním námraz a kup sněhu z chodníků. Foto: Deník/Vít Černý

Nejvíce lidí takto zaměstnávají v České Lípě, a to třicet. Devatenáct jich pracuje například v Novém Boru, další města a obce uzavřely nebo projednávají uzavření smluv s úřadem práce. „O veřejně prospěšné pracovníky požádala například Dubá, Doksy, Kravaře, Cvikov, Vrchovany, Tachov, Sloup jejich počet navyšuje,“ jmenuje namátkou tisková mluvčí českolipského úřadu práce Marcela Ottová.

Zatím ještě zbývá jedenáct obcí, které tyto pracovníky nevyužívají, jsou mezi nimi Bohatice, Slunečná se čtyřicetiprocentní nezaměstnaností, Svojkov, Blíževedly a další. „Těm znovu nabídneme tuto možnost,“ říká Marcela Ottová. Jedním z měst, které i přes vysokou nezaměstnanost veřejných prací nevyužívalo, bylo Ralsko. Jeho zástupci již také s úřadem práce jednají. „Mají již potvrzení o bezdlužnosti a připravují žádost,“ potvrzuje mluvčí úřadu práce.

Počet lidí, kteří se uplatní při úklidu ulic a dalších činnostech, se zvyšuje. „V České Lípě jsme v roce 2008 takto zaměstnávali čtyři pracovníky, v loňském roce, vzhledem k tomu, že v našem regionu výrazně stoupla nezaměstnanost, jsme počet těchto pracovníků navýšili až na dvacet šest,“ popisuje starostka Hana Moudrá.

Smysluplná spolupráce

„Po loňských zkušenostech, kdy se pracovníci zaměstnaní na veřejně prospěšné práce činili a městu výrazně pomohli s úklidem či údržbou zeleně, jsme se rozhodli, že letos zaměstnáme ještě o něco více lidí bez práce. Jde o spolupráci, která je smysluplná a pomáhá všem zúčastněným,“ zdůrazňuje dále starostka Hana Moudrá.

Třicítka letošních pracovníků na veřejně prospěšné práce se tak již začala věnovat úklidu obecních komunikací. Podle aktuální potřeby by se pak měla podílet nejenom na ručním čištění veřejných prostranství v centru i na sídlištích, v jarních měsících ale rovněž na údržbě zeleně.

Úřad práce připravuje dvě setkání se starosty měst a obcí Českolipska. „Chceme společně zhodnotit a také dostat od představitelů obcí zpětnou vazbu k problematice veřejně prospěšných prací,“ uzavírá Marcela Ottová.

Autor: Eva Vlastníková

14.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie. Ilustrační foto.

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Marek Pieter (SLK)

Euro není otázka, jestli ano nebo ne, ale kdy, řekl Marek Pieter

Naši prvňáci ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Českolipska.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Česká Lípa – První dva vozy opustily továrnu v těchto dnech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení