„Dohodli jsme se, že našim jednotlivým střediskům poskytneme finanční obnos jako příspěvek na uspořádání vánočního večírku,“ řekla Tereza Rampasová, asistentka jednatele společnosti Protool.

„Chceme, aby zaměstnanci mohli zhodnotit průběh uplynulého roku, ale také se měli možnost poznat blíž po osobní stránce, a ucelil se tak jejich kolektiv. Na to je nejlepší, když budou mít možnost strávit společně večer mimo firmu.“

Podobně uvažují i v českolipském Bombardieru. Zde chystají předvánoční setkání u slavnostního oběda. Nadnárodní koncern Johnson Controls loni kvůli potížím v automobilovém průmyslu zrušil tradiční setkání managmentu i večírky pro zaměstnance. Podle personálního ředitele českolipské pobočky společnosti Jiřího Doležala se ale letos vrátí k osvědčené tradici.

Chystají překvapení

Některé firmy se rozhodly svým zaměstnancům poděkovat za celoroční práci formou vánočního dárku. Na ten se mohou určitě těšit pracovníci Bombardieru. „Každý zaměstnanec obdrží jako poděkování malý prezent. Jaký ale neupřesním, je to překvapení,“ sdělil Bartosz Powietrzynski, personální ředitel Bombardier

Dárek každoročně dostávali například i pracovníci společnosti Johnson Controls v České Lípě. Jak to ale bude letos, Jiří Doležal nevyzradil. „Zda bude nebo nebude vánoční dárek si necháváme jako vánoční překvapení pro své zaměstnance,“ odvětil Jiří Doležal.

Předvánoční akce nepořádají jen soukromé subjekty, ale také například obecní úřady. „Zaměstnanci českolipské radnice loni dostali dárkové balíčky s čajem a lahví vína. Na letošní rok je přichystané vánoční setkání spojené s občerstvením,“ řekla tisková mluvčí Městského úřadu v České Lípě Kateřina Amrichová.