Ty z budovy v Revoluční ulici udělají unikátní zařízení, kde si žáci mohou výrobu vyzkoušet od začátku až do konce. Vybudování ateliérů a nových kabinetů umožnilo zvednutí střechy. „Získali jsme tak unikátní objekt, kde si žáci mohou výrobek sami navrhnout, v huti si jej vyrobit a poté ještě dále zušlechťovat v jiných prostorách,“ upřesnila ředitelka VOŠS a SŠ v Novém Boru Ilona Jindrová.

Ateliéry navíc nebudou sloužit jen sklářským oborům, učit se v nich bude i design interiéru, který škola otevře v příštím školním roce.
Jinak ovšem škola nezažívá zlaté časy. Vzhledem k recesi sklářského průmyslu je zájem o studium menší, než tomu bývalo dříve. V současné době studují na škole přes dvě stovky žáků.

„Je ale pravda, že v letošním roce byl zájem o něco vyšší než loni. Může to souviset například s tím, že znovu naběhla výroba v Crystalexu,“ podotkla Ilona Jindrová.

Zájem o studium mají podpořit takové akce, jakou byla právě páteční Sklářská noc. Návštěvníci si v jejím průběhu mohli vyzkoušet foukání skla na kahanu, vitráže, broušení, rytí, hranování nebo malování na sklo. Nechybělo ani malování pro děti, malování na tělo a tombola.

„V minulých letech se nám tato akce velice osvědčila a letošní rok nebyl výjimkou, dorazily k nám doslova tisíce lidí,“ dodala ředitelka.