VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve školce se zabydleli řemeslníci

Nový Bor - Čas letních prázdnin využívají v Novém Boru pro dílčí rekonstrukci mateřské školy Srdíčko v Palackého ulici.

24.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petra Pášová

Od 1. června ji provádějí zaměstnanci firmy Gedos, která vyhrála soutěž na veřejnou zakázku v hodnotě 3 milionů 704 tisíce korun. Dodávka a montáž oken vycházejí na 703 tisíce korun a pro investora je zajišťuje Truhlářství Hypš z České Kamenice. Město Nový Bor získalo na rekonstrukci této školky příslib dotace ze státního rozpočtu ve výši 2,5 milionů korun a zbývající sumu musí uhradit z vlastního rozpočtu.

MŠ Srdíčko využívá pro své potřeby dva objekty propojené krčkem, a to památkově chráněný dům č. p. 176 a dům č. p. 144. „Už je dokončená kompletní demolice spojovacího krčku a zedníci betonují základy pro nový.

V objektu č. p. 144 jsou hotové hrubé instalace elektro, zdravotechniky a byly zahájeny práce na montáži ústředního topení. Kromě toho probíhají zednické úpravy vyzdívek a řemeslníci opravují omítky,“ vypočítává Milan Geby, referent z odboru rozvoje města. Součástí dílčí rekonstrukce je také obnova sociálního zázemí ve druhém nadzemním podlaží objektu č. p. 144.

Od změn očekávají úspory

Demontáž původních oken a montáž oken nových v objektu č. p. 176 mohla být zahájena až 30. června, poněvadž předškolní zařízení bylo v provozu do 26. června. Projekt na rekonstrukci mateřské školy Srdíčko zpracovala firma M – Projekce Děčín.

Probíhající rekonstrukce je celkově zaměřena na energetická úsporná opatření, poněvadž v objektech docházelo k velkým tepelným ztrátám. Zrekonstruovaná musí být i stará nevyhovující kotelna. „Kontrolní dny probíhají na stavbě každých čtrnáct dnů. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že městu Nový Bor bude zrekonstruovaná MŠ Srdíčko předaná v polovině srpna,“ předpokládá Milan Geby.

24.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení